PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa dzierżawna pałacu

  • infoBydgoszcz.pl    24 stycznia 2011 - 20:42

Wicemarszałek Edward Hartwich i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść podpisali umowę notarialną dotyczącą obowiązującej przez najbliższe trzydzieści lat dzierżawy kompleksu pałacowo-parkowego w Lubostroniu.
Kompleks pałacowo-parkowz w Lubostroniu w powiecie żnińskim, w którym mieści się najmłodsza marszałkowska instytucja kulturalna, Pałac Lubostroń. Odnowiony i wyposażony między innymi dzięki środkom samorządu województwa zespół pałacowy położony jest w liczącym blisko 86 hektarów parku.

Pałac Lubostroń jest instytucją kultury prowadzoną wspólnie przez administrację marszałkowska i samorząd powiatu żnińskiego. Organizuje liczne koncerty muzyki klasycznej, wystawy, warsztaty i spotkania z żywą historią oraz imprezy plenerowe. Jedną z najciekawszych takich imprez, która zdobyła już sobie krajową renomę, jest organizowany od siedemnastu lat doroczny czerwcowy konkurs pojazdów konnych, na który zjeżdżają koniarze i fani sportów hippicznych z Kujaw i Pomorza oraz Wielkopolski.

- Cenimy działalność Pałacu Lubostoń. To cenne uzupełnienie wojewódzkiej oferty kulturalnej, a w pewnym sensie także edukacyjnej oraz w dziedzinie godnej rozrywki - podkreśla wicemarszałek Hartwich.

Lubostrońska nieruchomość stanowi własność Skarbu Państwa. Dzierżawimy ją od Agencji Nieruchomości Rolnych, instytucji powierniczej będącej państwową osobą prawną, której Skarb Państwa powierzył wykonywanie prawa własności wobec mienia państwowego w rolnictwie. Podpisana dziś umowa notarialna stanowi podstawę do dalszego niezakłóconego funkcjonowania placówki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.