PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na 469,5 mln zł

  • AZA    8 lutego 2011 - 06:08
Umowa na 469,5 mln zł

Wartą 469,5 mln złotych umowę na dostawę 22 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (ezt) „ELF” do wykonywania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich w Wielkopolsce podpisze dziś (we wtorek 8 lutego) Wielkopolska.
W imieniu Województwa Wielkopolskiego umowę podpiszą Marszałek Marek Woźniak i Wicemarszałek Wojciech Jankowiak ze strony firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA dokument podpiszą Tomasz Zaboklicki prezes zarządu, dyrektor generalny i Jerzy Berg członek zarząd.

Zakup pociągów jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Ta inwestycja w powiązaniu z utworzeniem przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego własnej spółki przewozowej Koleje Wielkopolskie i rosnącymi nakładami budżetowymi w obszarze transportu kolejowego, zapewni w najbliższym czasie nową jakość usług transportowych w Wielkopolsce.

Podpisanie umowy na dostawę ezt następuje w wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu ograniczonego, który wygrała PESA. Firma zaoferowała pojazd typu 22WE Elf, przeznaczony do obsługi pasażerskiego  ruchu regionalnego i międzyregionalnego na liniach zelektryfikowanych.

Pojazd może poruszać się z maksymalną prędkością eksploatacyjną 160 km/h, ma ponad 75 metrów długości i na stałych miejscach siedzących może przewozić 204 pasażerów. Pociągi będą dostarczane sukcesywnie w okresie od 18 do 40 miesięcy od daty podpisania umowy.  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.