PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na modernizację sieci w mikroregionie

  • AW    30 listopada 2011 - 09:18
Umowa na modernizację sieci w mikroregionie

Po wielu latach starań Aglomeracja Giżycko otrzymała dofinansowanie na kompleksową inwestycję w dziedzinie modernizacji i rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.
- Dzięki ogromnej pracy wielu osób oraz pomocy ministerstwa środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, parlamentarzystów i samorządowców, cała sprawa została sfinalizowana pomyślnie od strony formalnej – powiedziała podczas spotkania w giżyckim urzędzie burmistrz Jolanta Piotrowska.

Ze strony donatora umowę podpisał Adam Krzyśków, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie- instytucji, która będzie zarządzała realizacją projektu, zaś ze strony beneficjenta – Arkadiusz Faj, prezes Spółki Wodociągi i Kanalizacja Aglomeracja Giżycko, która będzie realizowała inwestycję.

 Modernizacja i rozbudowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Aglomeracji Giżyckiej będzie największą inwestycją w giżyckim mikroregionie Wielkich Jezior Mazurskich, realizowaną z udziałem europejskiego dofinansowania. Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na około 80 mln zł, z czego 41 mln zł będzie stanowiło unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska. Inwestycja obejmująca modernizację, budowę i rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na obszarze miasta Giżycka, a także gmin Giżycko, Miłki i Kruklanki, nie obciąży natomiast budżetów poszczególnych samorządów. Największe prace będą prowadzone w gminie Giżycko. W samym Giżycku natomiast zostanie uzbrojona ul. Jeziorna, teren przy ul. Grodzieńskiej, Twierdza Boyen i tzw. Wyspa Giżycka. Ponad to dezodoryzację oczyszczalni ścieków oraz modernizację całej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w mieście. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.