PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na nadzór modernizacji torów

  • PAP    18 października 2010 - 15:29

W poniedziałek PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na nadzór nad modernizacją trasy kolejowej Warszawa-Łódź - poinformował rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji w spółce Robert Kuczyński. Kontrakt o wartości 7,5 mln zł netto zrealizuje spółka Safege.
Jak poinformował rzecznik, usługa będzie obejmować nadzór inwestorski nad realizowaną inwestycją, administrowanie i koordynację realizacji umów, jakie będą podpisane z wykonawcami robót. Firma wykonująca nadzór inwestorski będzie także współpracować z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz innymi zarządcami dróg w ramach realizacji umowy.

Inwestycja objęta tym nadzorem została podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmuje zaprojektowanie i wykonanie modernizacji na odcinku o długości 57,5 km między Warszawą Zachodnią a Skierniewicami, a drugi zakłada przebudowę torów na stacji Skierniewice oraz zaprojektowanie i wykonanie bezkolizyjnego skrzyżowania w miejscowości Rogów, w ciągu drogi krajowej nr 72 Rawa Mazowiecka - Łódź z torami linii kolejowej Warszawa Centralna - Katowice.

Kuczyński powiedział, że wykonawcy tych zadań zostali już wyłonieni, prace budowlane mają się zacząć jeszcze w tym roku.

Jak poinformował rzecznik, linia Warszawa - Łódź, w szczególności odcinek Warszawa - Skierniewice, jest najbardziej obciążonym odcinkiem linii kolejowej w Polsce. Dziennie tą trasą przejeżdża ponad 130 pociągów trzech przewoźników kolejowych, przewożących kilkanaście tysięcy podróżnych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.