PARTNER PORTALU
  • BGK

Umowa na wywóz odpadów w Opolu może w tym tygodniu

  • PAP    4 czerwca 2013 - 10:13
Umowa na wywóz odpadów w Opolu może w tym tygodniu

W tym tygodniu miasto Opole może podpisać umowy z firmami, które zajmą się od 1 lipca tego roku wywozem odpadów - zapowiada ratusz. Umowy zostaną podpisane, jeśli oferty złożone w przetargu na wywóz odpadów okażą się poprawne pod względem formalnym.
Z ofert złożonych w przetargu dla firm, które chcą zająć się po 1 lipca wywozem odpadów w Opolu wynika, że łączny koszt odbioru śmieci od mieszkańców w okresie od 1 lipca 2013 r. do końca 2014 r. ma wynieść 11,6 mln zł.

Wiceprezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski powiedział, że kwoty przedstawione w ofertach przekraczają nieco te założone przed ogłoszeniem przetargów, ale ostatecznie ich suma i tak jest niższa od kwoty wynikającej z kalkulacji dokonanej na etapie liczenia kosztów nowego systemu. "Zakładaliśmy wtedy, że miasto będzie musiało mieć na ten cel 10,5 mln zł na rok" - wyjaśnił.

Czytaj też: Ok. 80 proc. Polaków chce segregować śmieci?

Miasto ogłosiło przetargi na obsługę trzech sektorów, na które podzielono Opole. Jak wyjaśniła naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i gospodarki komunalnej i w Urzędzie Miasta w Opolu Agnieszka Maślak, w każdym z przetargów złożono po jednej ofercie. Oferty złożyły dwie firmy: Remondis i Elkom. Do przetargów na dwa sektory miasta firmy stanęły razem, jako konsorcjum. W jednym - obejmującym centrum Opola - samodzielnie wystartował Remondis.

Maślak podała, że przetargi dot. wywozu odpadów w Opolu nie są rozstrzygnięte. Dodała jednak, że dzięki temu, iż w każdym była tylko jedna oferta prawdopodobnie nie będzie odwołań. Zapowiedziała, że w najbliższych dniach oferty te będą zweryfikowane pod względem formalnym. Jeśli nie będzie braków, to umowy na wywóz śmieci mogą być podpisane jeszcze w tym tygodniu.

Do poniedziałku opolanie złożyli w urzędzie miasta 28 tys. deklaracji śmieciowych. Brakowało ok. 7 tys. takich dokumentów. Rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Opolu Alina Pawlicka-Mamczura zaznaczyła, że deklaracje nadal spływają. Ze złożonych dotąd deklaracji wynika, że 80 proc. opolan zamierza segregować śmieci. Opłata w przypadku odpadów segregowanych wzniesie 13 zł od osoby za miesiąc, a w przypadku śmieci, które nie są segregowane - 20 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.