PARTNER PORTALU
  • BGK

Upały w mieście: jak się ochłodzić i przetrwać?

  • pt    23 lipca 2015 - 12:38
Upały w mieście: jak się ochłodzić i przetrwać?

Kurtyny wodne w upały to doskonała ochłoda

W Dąbrowie Górniczej, gdzie stanęły stanowiska z dystrybutorami z dąbrowską wodą i kurtyny wodne. To kontynuacja akcji „Piję wodę z kranu” i zarazem pomysł dąbrowskich wodociągów na ochłodę podczas upałów.
Dystrybutory wody i kurtyny wodne uruchamiane są w każdy ciepły dzień lata, kiedy temperatura powietrza przekroczy 20 stopni Celsjusza. Woda z nich pochodzi z dąbrowskich wodociągów. Na stoiskach z dystrybutorami serwowana jest woda gazowana i niegazowana:

- Woda pochodzi bezpośrednio z wodociągów. To ta sama woda, która płynie w kranach mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Dąbrowską wodą można się nie tylko ochłodzić w upalny dzień, ale także pić ją bezpośrednio z kranu, ponieważ jest bardzo dobrej jakości. Jest zdrowa: pochodzi w ponad 80 procentach z ujęć głębinowych z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, wśród nich wapń i magnez. Jest też bezpieczna: każdego miesiąca wykonujemy ok. 1300 badań jej jakości – mówi Andrzej Malinowski, prezes dąbrowskich wodociągów.

Orzeźwiająca mgiełka wody

Darmową i orzeźwiającą wodę można otrzymać na stoiskach zlokalizowanych w centrum miasta. W trzech  miejscach stoją także kurtyny wodne, swoim wyglądem przypominające bramę, do której możemy wejść po wodną dawkę orzeźwienia.

– Wybrane przez nas lokalizacje to miejsca tłumnie odwiedzane przez dąbrowian. Zarówno stoiska z dystrybutorami z dąbrowską wodą, jak i kurtyny wodne przydadzą się przy przystankach autobusowych, gdzie promienie słońca są szczególnie uciążliwe. Nic więc dziwnego, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem – tłumaczy Andrzej Malinowski.

Piję wodę z kranu
Instalacja dystrybutorów i kurtyn wodnych to kontynuacja akcji „Piję wodę z kranu”, którą w kwietniu rozpoczęły Dąbrowskie Wodociągi.

- Chcemy przekonać mieszkańców Dąbrowy Górniczej do wysokiej jakości wody dostarczanej przez naszą firmę – mówi Andrzej Malinowski i dodaje: 

- Picie wody z kranu jest bezpieczne i zdrowe, to duża oszczędność i ekologia. Jeden metr sześcienny wody w Dąbrowie Górniczej kosztuje 6,56 zł czyli cena litra to niespełna 1 grosz (0,007 zł), a przy okazji chronimy środowisko nie zużywając plastikowych butelek.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.