PARTNER PORTALU
 • BGK

Uparcie używają szamb

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Częstochowa    22 września 2012 - 11:55
Uparcie używają szamb

Częstochowa wydała grube miliony na budowę kanalizacji. Jednak właściciele ponad 1,7 tys. domów nie podłączyli się do sieci.
W Częstochowie jest jeszcze 3,5 tys. domów, które kanalizacji nie mają, bo jej samorząd dotąd nie wybudował. Ale jest też 1719 nieruchomości, które z takiej możliwości nie skorzystały, choć ją mają. I nadal używają szamb – pisze „Gazeta Wyborcza Częstochowa”.

Magistrat wydał ostatnio komunikat z informacją, że prezydent przypomina właścicielom nieruchomości nieprzyłączonych do kanalizacji sanitarnej o obowiązku zawarcia umowy na opróżnianie szamb.

Straż miejska w tym roku skontrolowała już 4192 posesje, a brak umowy stwierdziła w 374 przypadkach.

Ludzie przed budową przyłączy bronią się, tłumacząc brakiem pieniędzy, bo to kwestia kilku tysięcy złotych. Magistrat kar nie nakłada, bo po pierwsze, mieszkańcy takie grzywny uważają za represyjne, a po drugie, im więcej zapłacą, tym mniej im zostanie na przyłącze – pisze „Gazeta Wyborcza Częstochowa”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Anka, 2012-09-25 23:06:58

  Właśnie przez takich ludzi co kombinują z szambami nie mogę się podłączyć do kanalizacji Mimo iż kanalizację mięliśmy mieć przeprowadzoną za darmo przez przywatną drogę gdzie jest 12 współwłaścicieli Jedna baba się nie zgodziła i z kanalizacji nici Czy jest jakiś sposób żeby babę do tego zmusić? Wsz...yscy z tego powodu cierpią bo wodociągi wymagają zgody od wszystkich  rozwiń
 • ryszard, 2012-09-24 09:03:09

  Problem polega na czym innym , mieszkańcy jak się budowali podziurawili szamba tak żeby ich zawartość wsiąkała w ziemię , tym samym skazili całą okolicę , a szambo wybierają raz na 2 lata jak już się zrobi "gęsto" , najlepszą metodą jest danie im termin np. 2 lat na podłączenie się do kana...lizacji a póżniej obciążać ich za odprowadzanie ścieków na podstawie odczytów z licznika poboru wody ,nawet bez umowy . Swoją drogą 33,50 za m3 ścieków odprowadzanych do kanalizacji to rozbój w biały dzień . Nie wiem kiedy w tym kraju przestaną traktować ludzi którzy mają domki jak milionerów , bo większość z nich to są tacy sami biedacy jak reszta społeczeństwa.  rozwiń
 • obs, 2012-09-24 08:49:55

  33,50 tyle za kubik scieków płacą mieszkańcy Białogardu. Ludzie wiedzą i potrafią liczyc. Szkoda,że burmistrz Czestochowy jest słaby z matematyki.