PARTNER PORTALU
  • BGK

URE promuje efektywność

  • wnp.pl    28 września 2010 - 13:10

Eksperci Urzędu Regulacji Energetycznej w ramach realizowanych działań edukacyjno - informacyjnych promują racjonalne użytkowanie energii w instytucjach finansowanych z budżetu państwa.
Dobrym przykładem efektywnych relacji z samorządami i organizacjami pozarządowymi oraz transferu wiedzy do partnerów społecznych URE są m.in. działania Oddziałów Terenowych Urzędu Regulacji Energetyki. I tak eksperci Południowego Oddziału Terenowego URE z siedzibą w Katowicach, kontynuują współpracę z ośrodkami pomocy społecznej.

Efektem współpracy były m.in. warsztaty poświęcone efektywności energetycznej, zorganizowane dla pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie, przeprowadzone w czerwcu 2010 roku.

Natomiast eksperci z Zachodniego Oddziału Terenowego Urzędu Regulacji Energetyki z siedzibą w Poznaniu przeprowadzili szkolenie dotyczące efektywności energetycznej, adresowane do pracowników Wydziału Inwestycji i Remontów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Policjantów oraz pracowników Komend Powiatowych z terenu województwa wielkopolskiego.

Oddział Centralny URE z siedzibą w Warszawie, przeprowadził w dniu 16 września br. szkolenie dla kadry Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zajmującej się m. in. zarządzaniem zakupami energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła. Przedmiotem szkolenia były procedury zmiany sprzedawcy energii elektrycznej oraz praktyczne działania nieinwestycyjne i inwestycyjne służące racjonalizacji zużycia energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła.

Zobowiązania racjonalizacji zużycia energii sektora publicznego wynikają m.in. z przyjętej przez Radę Ministrów w dniu 10 listopada 2009 - „Polityki energetycznej Polski do 2030 roku”. Zgodnie z zapisami rządowej strategii rozwoju sektora energetycznego, w tym prognozy zapotrzebowania na paliwa i energię oraz programem działań wykonawczych do 2012 roku - sektor publiczny ma być przykładem racjonalnego wykorzystania energii. Działania ekspertów URE na rzecz promowania efektywności energetycznej są jednym z zadań regulatora wymienionych w dokumencie Rady Ministrów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.