PARTNER PORTALU
  • BGK

Uruchomiono oczyszczalnię ścieków

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    27 lipca 2011 - 01:17
Uruchomiono oczyszczalnię ścieków

Oddano do użytku oczyszczalnię ścieków na terenie Kwiaciarskiego Zakładu Doświadczalnego Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa Nowy Dwór.
Jej budowa realizowana była w ramach projektu uporządkowania gospodarki ściekowej we wsiach Nowy Dwór i Nowy Dwór-Parcela w gminie Nowy Kawęczyn.

Projekt oczyszczalni powstał dzięki staraniom władz gminy o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach działania Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, z którego otrzymał kwotę 2 mln zł. Z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznano kolejne blisko pół miliona złotych dotacji.

Prace nad inwestycją trwały od lipca 2010 r. Uporządkowanie infrastruktury technicznej w zakresie gospodarki ściekowej w gminie Nowy Kawęczyn wpłynie bezpośrednio na poprawę jakości życia jej mieszkańców. Przebudowa i zwiększenie wydajności oczyszczalni ścieków umożliwi podłączenie sieci kanalizacyjnej wsi Nowy Dwór oraz dalszą rozbudowę w miejscowościach: Stara Rawa, Kolonia Starorawska, Nowy Kawęczyn, Kaczorów i Franciszkany – natomiast punkt zlewny będzie służył tej części społeczności, która nie posiada dostępu do sieci kanalizacyjnej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.