PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd Marszałkowski niesłusznie wzbogacił się na karach dla dentystów

  • TVN24/Rynek Zdrowia    31 marca 2014 - 11:41
Urząd Marszałkowski niesłusznie wzbogacił się na karach dla dentystów

Niemal 250 tys. zł zyskał Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego na karach nałożonych na dentystów. Każdy właściciel gabinetu, który nie złożył w terminie informacji o wytwarzanych odpadach medycznych dostał po 10 tys. zł grzywny. Kary były nakładane w 2011 r.
Pół roku temu Trybunał Konstytucyjny uznał, że nałożono je niesłusznie. Łącznie ukarano 42 właścicieli gabinetów. Wielu spośród nich pieniądze nie zostały jeszcze zwrócone - informuje tvn24.pl

Kary były nakładane na podstawie przepisów ustawy o odpadach z 2001 r. Wystarczyło przekroczyć termin złożenia informacji chociaż o jeden dzień, aby otrzymać decyzję o obowiązku zapłaty kary. Pod tym względem sytuacja prawna takich osób została zrównana z tymi, którzy nie przestrzegali prawa w zakresie gospodarowania odpadami medycznymi.

Właśnie na ten aspekt wskazał Trybunał Konstytucyjny w swoim werdykcie i stwierdził, że prawo, które było podstawą do nałożenia kar, było niezgodne z konstytucją.

Jak zapewnia UMWŁ, podjęto już działania w kierunku zwrotu przekazanych środków na rachunek redystrybucyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, dzięki czemu możliwe będzie oddanie ich dentystom.

Więcej: www.tvn24.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.