PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędnicy z kamerą w poznańskich domach

  • PAP    23 marca 2012 - 15:14
Urzędnicy z kamerą w poznańskich domach

Ponad 450 domów jednorodzinnych w Poznaniu zostało bezpłatnie zbadanych przy użyciu kamery termowizyjnej w ramach trzeciej edycji akcji "Trzymaj ciepło". Akcja trwała blisko 3 miesiące.
Badaniem objęto domy jednorodzinne położone na terenie całego miasta, których właściciele zgłosili zainteresowanie pomiarami. Akcja została zorganizowana przez miasto Poznań. Jej celem było propagowanie oszczędzania energii w gospodarstwach domowych i zwrócenie uwagi na korzyści płynące z energooszczędności.

Właściciele budynków otrzymywali zdjęcia w formie raportu z badań termowizyjnych. Materiały te mają im pomóc w podejmowaniu decyzji, co należy poprawić, żeby nie tracić ciepła i pieniędzy.

Jak powiedział w piątek na konferencji prasowej Leszek Kurek, dyrektor wydziału ochrony środowiska poznańskiego urzędu miasta, trzecia edycja programu miała również zdiagnozować efekty związane z tą akcją w trakcie działań z poprzednich lat.

Do uczestników I i II edycji projektu przesłano zaproszenie do udziału w ankiecie internetowej na temat inwestycji energooszczędnych zrealizowanych przez mieszkańców już po przeprowadzonych badaniach.

Jak się okazało, połowa ankietowanych zrealizowała po przeprowadzonym badaniu inwestycje związane z energooszczędnością, m.in. uszczelniając okna i drzwi, wymieniając okna na energooszczędne lub ocieplając budynek.

Osoby, które jako pierwsze wypełniły ankietę, mogły liczyć na ponowne badanie kamerą termowizyjną, które pozwoliło porównać stan budynku sprzed i po przeprowadzonej inwestycji.

Na podstawie raportów z badań termowizyjnych wiadomo, że najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelne okna i drzwi, nieocieplane fragmenty elewacji oraz źle położone izolacje.

W pierwszych dwóch edycjach przebadano w sumie blisko 850 domów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.