PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędnicy z Kamienia Pomorskiego winni niedopełnienia obowiązków

  • PAP    25 lutego 2015 - 16:47
Urzędnicy z Kamienia Pomorskiego winni niedopełnienia obowiązków
fot.shutterstock

Urzędnicy winni niedopełnienia obowiązków ciążących na nich w związku z zarządzaniem budynkiem socjalnym w Kamieniu Pomorskim nie będą mogli przez najbliższe lata wykonywać zawodu zarządcy nieruchomości.
Na trzy i dwa lata więzienia skazał w środę Sąd Okręgowy w Szczecinie dwoje b. urzędników z Kamienia Pomorskiego (Zachodniopomorskie), oskarżonych o niedopełnienie obowiązków w procesie ws. pożaru budynku socjalnego w tym mieście, w którym zginęły 23 osoby.

Sąd zdecydował też, że były dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Kamieniu Pomorskim Krzysztof G., któremu wymierzył wyższą karę, nie będzie mógł wykonywać zawodu zarządcy nieruchomości i zajmować stanowisk kierowniczych w administracji państwowej i samorządowej przez sześć lat.

Zatrudniona w 2009 r. na stanowisku starszego inspektora do spraw administracyjno-budowlanych Barbara K. otrzymała zakaz zajmowania stanowisk związanych z zarządem nieruchomości na cztery lata.

Oskarżeni nie wywiązali się z ciążących na nich obowiązków, nie zlecili stosownych ekspertyz, nie dokonywali wymaganych przeglądów, nie założyli też wymaganej prawem budowlanym książki obiektu - podkreślał w ustnym uzasadnieniu wyroku sąd.

Prokurator żądał dla Krzysztofa G. 4,5 roku, a dla Barbary K. 2,5 roku pozbawienia wolności oraz zakazu dla obojga wykonywania zawodu zarządcy nieruchomości na - odpowiednio - sześć i cztery lata. Dla b. dyrektora wnosił też o zakaz sprawowania stanowisk kierowniczych w administracji państwowej i samorządowej na sześć lat. Obrońcy obojga wnioskowali o ich uniewinnienie.

Wyrok nie jest prawomocny.

W poniedziałek wielkanocny 2009 r. w pożarze budynku socjalnego w Kamieniu Pomorskim zginęły 23 osoby, w tym 13 dzieci. Był to jeden z najtragiczniejszych pożarów w powojennej historii Polski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Europa czy Kambodża!, 2015-02-27 08:27:05

    Kiedy zobaczymy w kajdankach marszałka woj. lubelskiego, zastępce marszałka woj.Lubelskiego z Platformy Obywatelskiej, Starostów Powiatowych z PSL -Wójtów Gmin" słynna już całej Polsce afera gruntowa zmian klasyfikacji gruntów rolnych na budowlane w obrębach gmin, z rażącym naruszeniem przepisó...w prawa- Brak WŚ-19, jaki opląt ustawowych za wyłączenie tysięcy gruntów rolnych z produkcji rolnej, brak do dziś dnia wosków właścicieli gruntów na etapie prac geodezyjnych w obrębach gmin na wprowadzenie zmian w ewidencji gruntów-zaś grunty pozmieniano z Urzędu na budowlane w obrębach gmin gdzie, właściciele tych gruntów nawet nie byli stronami postępowania" Gminy dopuściły się do olbrzymich defraudacji pieniężnych w danych okolicznościach, wybory istotne w 2015roku-Wnioski jesteśmy najbardziej przestępczym krajem za obecnej władzy(Rządu) i Prezydenta w całej Unii Europejskiej, po wystosowaniu skargi w oparciu o materiał dowodowy zostaniemy wykluczeni z Rady Europy. Pani Premier- Panie Prezydencie- Rządzie posłów przygłupów okryliście hańbą Nasz kraj, śmiejecie się z ludzi że autostrady pobudowaliście ludzi jak psów bez domów powysiedlaliście o miliardowych z środków Unijnych przestępstwach za nie wybudowane odcinki autostrad firm widmo nie wspominaliście- zaś ilu uczciwych przedsiębiorców podwykonawców "Firm krzak"na autostradach zrujnowaliście!!!  rozwiń