PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędowa galeria śmieciarzy

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    6 kwietnia 2011 - 07:42
Urzędowa galeria śmieciarzy

Nietypowy sposób na walkę z plagą śmiecenia wymyślili urzędnicy z Pucka. Powstanie galeria zdjęć piętnująca tych, którzy po sobie nie sprzątają.
Samorządowcy zapewniają jednak, że w swojej wojnie o czystość prawa nie naruszą – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Mieszkańcy Pucka skarżą się, że w mieście jest brudno. Samorządowcy wymyślili galerię. Na zdjęciach w urzędzie miasta pokazane zostaną miejsca, z których mieszkańcy zrobili śmietniki.

Bo np. podrzucali do koszy na plastiki np. ogrodowe krzesła czy połamane zderzaki swoich aut. Na fotosach znajdą się też sytuacje, na których przyłapano pucczan podczas łamania regulaminów czystości: podrzucania domowych śmieci do publicznych śmietniczek czy też wyprowadzania psów, które swoje potrzeby załatwiają na miejskich ulicach i trawnikach.

Urzędnicy mają jeszcze asa w rękawie – multimedialną bibliotekę. To ponad setka filmów nakręconych na miejskim targowisku, które znajduje się w sąsiedztwie sporego blokowiska.

Kamera uchwyciła osoby, które przynoszą tu swoje domowe śmieci i podrzucają je miastu, zamiast wyrzucić je do swoich kubłów – pisze „Dziennik Bałtycki”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.