Ustawa śmieciowa dała po kieszeni

Prawie 70 proc. mieszkańców woj. śląskiego płaci więcej za śmieci po wprowadzeniu ustawy śmieciowej - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pracownię Badań Grupa Gumułka specjalnie dla "Dziennika Zachodniego" oraz programu "Trudny Rynek" w TVP Katowice.
Ustawa śmieciowa dała po kieszeni

Ponad 2 miesiące po wprowadzeniu nowych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami ankieterzy zapytali mieszkańców woj. śląskiego o ich opinie na temat nowego systemu.

Czytaj też: Ustawa śmieciowa oceniona na tak, ale potrzebuje doprecyzowania

Przeszło 69 proc. pytanych oceniło, że po wprowadzeniu ustawy śmieciowej płaci więcej za odbiór odpadów. 12,5 proc. ankietowanych odpowiedziało, że płaci tyle samo, a 9,1 proc. - że mniej.

Czytaj też: Jakie problemy z ustawą śmieciową?

W sondażu pytano także mieszkańców regionu, czy zgodnie z wymogami ustawy segregują śmieci. Aż 51 proc. uczestników badania stwierdziło, że segreguje śmieci "częściowo". Kompleksowo śmieci segreguje ponad 25 proc. badanych. Natomiast do niesegregowania śmieci przyznało się prawie 24 proc. uczestników sondażu Pracowni Badań Grupa Gumułka - podsumowuje "Dziennik Zachodni".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak zwykle - drożej i gorzej - należało tylko wprowadzić obowiązek segregacji śmieci a nie tworzyć zbędnej i kosztownej biurokracji w gminach.

gmin, 2013-09-06 08:33:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE