Ustawa śmieciowa działa coraz lepiej

  • Przegląd Prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 31-10-2013
  • drukuj
Ustawa śmieciowa działa coraz lepiej - twierdzi Ministerstwo Środowiska, ale jej dokładne efekty poznamy po nowym roku. Resort pracuje też nad nowelizacją przepisów o odpadach. Założenia powinniśmy poznać w ciągu kilku miesięcy.
Ustawa śmieciowa działa coraz lepiej

Paweł Mikusek z ministerstwa środowiska wyjaśnia, że resort nie dysponuje jeszcze dokładnymi informacjami na temat skutków wprowadzenia nowych przepisów. Na razie kierownictwo resortu jeździ po kraju i zbiera opinie, ale na dokładne dane trzeba będzie poczekać do początku przyszłego roku. Z rozmów z samorządowcami wynika, że „ilość śmieci w oficjalnym obiegu się zwiększyła", co ma wskazywać na mniejszą liczbę odpadów wyrzucanych na przykład do lasów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Przedstawiciel resortu środowiska dodaje, że ustawa śmieciowa funkcjonuje coraz lepiej. Jak tłumaczy w "DGP" po okresie początkowego chaosu teraz widać, że ostatnie samorządy kończą procedury przetargowe.

Rozmówca IAR dodał, że w przygotowanej nowelizacji ustawy śmieciowej ministerstwo skupi się między innymi na instalacjach do przetwarzania odpadów, które poszczególne samorządy chcą budować na swoim terenie. Projektowane instalacje są w stanie przerabiać więcej odpadów niż potrzebują tego konkretne samorządy. To w opinii ministerstwa rodzi ryzyko, że część z nich nie będzie rentowna, a inwestorzy, którzy pozyskają na nie wsparcie z budżetu UE, będą musieli oddać pieniądze. Resort środowiska chce mieć możliwość zatwierdzania planów inwestycyjnych, żeby uniknąć takiego scenariusza - donosi "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak są problemy to na ogół z zarządcami nieruchomości, którzy coś przesypiają, tak przynajmniej w Warszawie to wygląda. U nas, zanim status się wziął za zarządzanie, to notorycznie był bałagan na osiedlu.

caruso, 2013-11-10 20:15:22 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE