Ustawa śmieciowa przegłosowana. Teraz trafi do prezydenta

Zakończył się proces legislacyjny ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. Sejm głosował poprawki Senatu do tzw. ustawy śmieciowej.

Sejm przyjął w piątek większość poprawek Senatu do ustawy nowelizującej ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (druk nr 2902).

- Wszystkie kluby parlamentarne głosowały za rekomendacjami komisji - powiedział nam poseł Tadeusz Arkit. - Osiągnęliśmy zdecydowaną większość głosów.

Teraz marszałek sejmu przekaże ją do podpisu prezydentowi RP.

W multimediach znajduje się uchwała Senatu w sprawie ustawy oraz wystąpienie w imieniu połączonych komisji.

Wśród popieranych przez posłów poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach jest m.in. ta, która zakłada, że przetargi śmieciowe w gminach odbywałyby się albo na odbiór, albo na odbiór i zagospodarowanie śmieci. Jednocześnie w umowie byłaby wskazana instalacja, do jakiej odbierający odpady będzie je woził. Wcześniej Sejm zdecydował, że przetargi będą mogły dotyczyć odbierania śmieci, odbierania z zagospodarowaniem lub samego zagospodarowania. To ostatnie rozwiązanie senatorowie proponują skreślić, a sejmowa komisja i większość klubów to rozwiązanie poparło.

"Poprzednia propozycja nadmiernie ingerowała w samodzielność gminy" - mówiła podczas czwartkowej sejmowej debaty Anna Paluch (PiS).

Więcej na ten temat tutaj...

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE