PARTNER PORTALU
  • BGK

Usunięto awarie gazociągu w Wielkopolsce

  • PAP    12 września 2013 - 14:05

Usunięto awarie gazociągu w północno - zachodniej Wielkopolsce - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Gaz-Systemu Małgorzata Polkowska. Przez prawie 36 godzin kilkanaście miejscowości w regionie nie miało dostępu do gazu.
 ZAKTUALIZOWANE. Do awarii, rozszczelnienia gazociągu o średnicy 500 mm, doszło we wtorek około godziny 22 w miejscowości Dormowo (Wielkopolska). Przez prawie 36 godzin kilkanaście miejscowości nie miało dostępu do gazu.

"Awaria została usunięta. Czeka nas jeszcze rekultywacja terenu, ale operator sieci gazowej może już rozpocząć dostarczanie gazu do odbiorców" - powiedziała Polkowska. Przyczynę rozszczelnienia się rurociągu ustali specjalna komisja.

 --------------------WCZEŚNIEJSZA WIADOMOŚĆ-----------------

W kilkunastu miejscowościach północno-zachodniej Wielkopolski nie ma gazu po awarii gazociągu wysokiego ciśnienia w Dormowie koło Międzychodu. Trwa naprawa uszkodzonego odcinka - poinformowała rzeczniczka Gaz-Systemu Małgorzata Polkowska.

"Do awarii gazociągu, o średnicy 500 mm, doszło we wtorek około godziny 22 w miejscowości Dormowo. Straż pożarna zarządziła ewakuację mieszkańców tej wsi. Po odgazowaniu rurociągu około godziny 3 nad ranem rozpoczęto naprawę, która potrwa cały dzień" - powiedziała PAP Polkowska.

Około 100 ewakuowanych mieszkańców Dormowa wróciło do swoich domów około godziny 4.

Do czasu zakończenia prac naprawczych ograniczenia w dostawach gazu będą mieli mieszkańcy siedemnastu miejscowości w północno-zachodniej Wielkopolsce.

"Do czasu zakończenia naprawy apelujemy o niepobieranie gazu, bo może to doprowadzić do zapowietrzenia sieci" - powiedziała PAP Beata Dreger z poznańskiego oddziału PGNiG.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.