PARTNER PORTALU
  • BGK

Usunięto wszystkie awarie energetyczne w Podlaskiem

  • PAP    24 listopada 2014 - 10:08
Usunięto wszystkie awarie energetyczne w Podlaskiem

Energetycy naprawili w Podlaskiem wszystkie poważne uszkodzenia linii energetycznych związane z opadami mokrego, ciężkiego śniegu. Bez prądu jest jeszcze kilkuset odbiorców, ale wyłączenia nie mają charakteru awarii masowych.
Jak poinformowała Agnieszka Tyszkiewicz z białostockiego oddziału PGE Dystrybucja, najwięcej pracy energetycy mają jeszcze w okolicach Gródka. "Tam na podmokłym terenie natrafiono na liczne żeremia bobrów - spowolniło to przywrócenie dostaw energii elektrycznej okolicznym mieszkańcom" - powiedziała.

Według danych PGE Dystrybucja, bez prądu jest w Podlaskiem jeszcze kilkuset odbiorców, ale w wielu miejscach to pojedyncze przyłącza do domów. Według definicji energetyków, "wyłączenia nie mają charakteru awarii masowych".

Czytaj też:  Haker może odciąć prąd i sparaliżować polską gospodarkę   

W sobotę rano, po całonocnych opadach mokrego śniegu, bez prądu pozostawało ok. 38 tys. odbiorców w Podlaskiem w kilkunastu gminach wokół Białegostoku i Bielska Podlaskiego. Awarie powodowały gałęzie i drzewa obciążone śniegiem, opadające na linie energetyczne.

Energetycy zwracali uwagę, że szybkie usuwanie uszkodzeń było utrudnione przez warunki terenowe (m.in. obszary Puszczy Knyszyńskiej i Biebrzańskiego Parku Narodowego). Niektóre odcinki linii musiały też być planowo wyłączane, aby bezpiecznie przywracać zasilanie dla obszarów objętych awariami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.