PARTNER PORTALU
  • BGK

Utną przywileje w warszawskim ZTM i MZA

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    29 marca 2013 - 15:04
Utną przywileje w warszawskim ZTM i MZA

Magistrat ma już projekt cięć ulg pracowniczych w warszawskim ZTM i spółkach komunikacyjnych. Ich zarządy będą mogły utrzymać przywileje biletowe pod warunkiem, że zapłacą za nie z własnych budżetów.
Jak donosi "Gazeta Wyborcza" na dniach projekt ekipy prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz trafi do konsultacji ze związkami zawodowymi. W maju nad uchwałą będzie debatować Rada Warszawy.

Sprawa dotyczy spółek transportowych, czyli Miejskich Zakładów Autobusowych, Tramwajów, Metra Warszawskiego, Szybkiej Kolei Miejskiej i urzędników Zarządu Transportu Miejskiego, którzy wraz z rodzinami korzystają z prawa do bezpłatnych przejazdów.

Przygotowania do odebrania im przywilejów biletowych towarzyszą zapowiedziom dużych cięć tras autobusów. Miasto chce na nich zaoszczędzić ok. 50 mln zł, likwidując od wakacji 10 linii i zmieniając trasy ok. 30 kolejnych. Dodatkowe 24 mln zł mają przynieść cięcia w tramwajach, tu szczegółów jednak nie znamy - informuje "GW".

Wcześniej ratusz sięgnął do kieszeni pasażerów, dwukrotnie podwyższając ceny biletów (po raz trzeci mają zdrożeć od 1 stycznia 2014 r.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.