Utrudnienia komunikacyjne w Warszawie

Manifestacje, 34. Maraton Warszawski i kolejną edycję rowerowej masy krytycznej zaplanowano w ten weekend w Warszawie. Stołeczny ratusz ostrzega mieszkańców przed kłopotami komunikacyjnymi.
Utrudnienia komunikacyjne w Warszawie
Jak poinformował w czwartek urząd miasta, czasowych utrudnień w ruchu drogowym można się spodziewać od godz. 18 w piątek do godz. 17.45 w niedzielę.

W piątek wieczorem ulicami stolicy mają przejechać rowerzyści w ramach "Warszawskiej Masy Krytycznej", którą organizuje Stowarzyszenie Zielone Mazowsze.

Utrudnienia mogą wystąpić na trasie, która obejmuje: pl. Zamkowy, ul. Miodową i Senatorską, pl. Teatralny, pl. Bankowy, ul. Andersa, Muranowską, Bonifraterską, Międzyparkową, most Gdański, ul. Jagiellońską, Kłopotowskiego, Wybrzeże Szczecińskie, Sokolą, Zamoyskiego, Grochowską, Goławską, Mińską, Stanisławowską, Dwernickiego, Szaserów, Chłopickiego, Zamieniecka, Fieldorfa, Umińskiego, Bora-Komorowskiego, Egipska, Saska, Zwycięzców, Francuska, rondo Waszyngtona, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście do pl. Zamkowego.

Początek imprezy zaplanowano na godz. 18.

Sobota to z kolei dzień, na który w stolicy zgłoszono dziewięć zgromadzeń publicznych, w tym marsz "Obudź się Polsko", którego organizatorzy spodziewają się udziału 100 tys. osób.

Jak informuje ratusz, w godz. 11.30-20.30 mogą wystąpić utrudnienia na trasie tego pochodu, czyli pl. Trzech Krzyży, Nowym Świcie, Krakowskim Przedmieściu oraz pl. Zamkowym. Wcześniej, bo w godz. w godz. 10-11 utrudnienia mogą wystąpić na: pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Świętokrzyska, Tamce i Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Na tej trasie w tych godzinach mają maszerować działacze PSL, którzy mają w Warszawie zjazd wojewódzki.

W niedzielę ma się odbyć 34. Maraton Warszawski.

W związku z przygotowaniami do tej imprezy ulice będą wyłączane z ruchu już w nocy z soboty na niedzielę. Od godz. 22 w sobotę nastąpi wyłącznie z ruchu kołowego północnej jezdni al. Poniatowskiego i mostu Poniatowskiego (od ronda Waszyngtona do Wisłostrady) oraz prawego pasa Wybrzeża Szczecińskiego pod mostem Poniatowskiego.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE