PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia komunikacyjne w Warszawie

  • PAP    16 października 2012 - 09:22
Utrudnienia komunikacyjne w Warszawie

Reprezentacje Polski i Anglii spotkają się we wtorek wieczorem na Stadionie Narodowym podczas eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej w 2014 r. Od godz. 17 w stolicy utrudniony będzie ruch samochodów i komunikacji miejskiej.
Rozpoczęcie meczu planowane jest na godz. 21; utrudnienia w ruchu zaczną się od godz. 17 i potrwają do północy.

Jak przy każdej imprezie na Stadionie Narodowym ratusz zapowiedział zamknięcie Saskiej Kępy – oprócz wjazdu mieszkańców pojazdami z identyfikatorem SK, autobusów ZTM, taksówek i jednośladów. Do szpitala dziecięcego przy Niekłańskiej będzie można dojechać od ul. Międzynarodowej i Saskiej przez Zwycięzców. Przejeżdżające przez Saską Kępę autobusy 117, 138 i 146 będą jeździły objazdem.

Co pięć minut z pl. Narutowicza przez Most Poniatowskiego do ronda Wiatraczna – od godz. 18 do 21 – będzie kursowała dodatkowa linia tramwajowa 77.

Ok. godz. 22 może zostać wyłączony ruch na moście Poniatowskiego – od ronda Waszyngtona do de Gaulle'a, a przywrócony ok. północy. Jeśli ruch zostanie zamknięty, autobusy i tramwaje pojadą objazdem. Autobusy linii zastępującej połączenie tramwajowe pojadą od ronda de Gaulle'a do ronda Wiatraczna przez plac na Rozdrożu i Most Łazienkowski.

Dla wracających z meczu od godz. 22.30 do północy, z Wybrzeża Szczecińskiego przez most Świętokrzyski do Dworca Centralnego i z ronda Waszyngtona na Bródno, będą uruchomione dwie dodatkowe linie autobusowe. Stałe linie przejeżdżające obok stadionu oraz nocne odjeżdżające z Dworca Centralnego będą miały dodatkowe kursy.

Pociągi SKM do północy będą jeździły linią średnicową – przez przystanek Stadion, z którego średnio co pięć minut od godz. 22.30 będą odjeżdżać pociągi w obie strony. Po meczu wszystkie pociągi Kolei Mazowieckich mają przejechać przez dworzec Stadion.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.