PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia na drogach w Warszawie

  • PAP    17 maja 2013 - 15:27

W weekend, w związku z planowanymi imprezami i zgromadzeniami, warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami w poruszaniu się po mieście. Już w piątek zmienią się trasy niektórych linii nocnych, a w sobotę tramwaje nie będą kursować przez pl. Bankowy.
Od godz. 23 w piątek do godz. 21 w sobotę dla samochodów zamknięty będzie pl. Bankowy oraz ul. Marszałkowska (do ul. Królewskiej). W sobotę, do ok. godz. 19, tramwaje nie będą kursować w ciągu ulic Andersa - Marszałkowska, na odcinku od ul. Stawki do pl. Zbawiciela. Zmienią się trasy linii 4, 15 i 35, a kursowanie linii 14 i 18 będzie zawieszone. W sobotę w rejonie pl. Bankowego odbywać będzie się "Shell Ferrari F1 Show" - impreza plenerowa połączona z wyścigami samochodowymi.

Tramwaje linii 4 z mostu Gdańskiego pojadą ul. Słomińskiego, przez rondo Radosława do al. Jana Pawła II i dalej Nowowiejską do pl. Narutowicza. Al. Jana Pawła II kursować będą też tramwaje linii 15 i 35.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 71 oraz autobusowa Z-1. Pierwsza będzie kursować ze Służewca do pętli przy ul. Banacha ulicami: Marynarską, Wołoską, Woronicza, Puławską, Nowowiejską, Filtrową i Grójecką. Druga - z pl. Wilsona ulicami: Mickiewicza, Andersa, al. Solidarności do pętli przy ul. Bielańskiej i dalej - Bielańską, Senatorską, Miodową, Kapucyńską, al. Solidarności, Andersa, Świętojerską, Bonifraterską, Muranowską, Andersa i Mickiewicza do pl. Wilsona.

Linie zastępcze będą kursować do czasu wznowienia ruchu tramwajów przez pl. Bankowy.

Od nocy z piątku na sobotę (od ok. północy) do ok. godz. 6 w niedzielę objazdami pojadą też autobusy kursujące zwykle przez pl. Bankowy: linii 107 (Kierbedzia - Esperanto), 111 (Gocław - Esperanto), 171 (Torwar - Nowe Bemowo), 226 (Wiatraczna - Metro Ratusz Arsenał), 227 (Bródno-Podgrodzie - Dworzec Centralny), 520 (Marysin - Znana), 527 (Metro Ratusz Arsenał - os. Derby), 718 (Metro Ratusz Arsenał - Marki) i 738 (Metro Ratusz Arsenał - Radzymin).

Drogowcy zakończyli przebudowę odcinka ul. Domaniewskiej po zachodniej stronie al. Niepodległości oraz zachodniej jezdni al. Niepodległości. W nocy z piątku na sobotę te fragmenty skrzyżowania zostaną otwarte dla ruchu, a robotnicy rozpoczną wprowadzanie nowej organizacji ruchu na jezdni wschodniej. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią zachodnią.

W sobotę, w związku z organizacją juwenaliów i parady studenckiej kierowcy w godzinach 14.30 - 16 muszą liczyć się z utrudnieniami także na ul. Marszałkowskiej, rondzie Dmowskiego, pl. Konstytucji, Waryńskiego, rondzie Jazdy Polskiej i Batorego. W związku z zaplanowanym także na sobotę otwarciem pl. Szembeka utrudnienia mogą wystąpić przy skrzyżowaniu ulicy Grochowskiej i Chłopickiego w godzinach 15 - 17.

W sobotę utrudnień można spodziewać się na Trakcie Królewskim. O godz. 13 pod Sejmem mają zebrać się wierni różnych kościołów chrześcijańskich, którzy w "Marszu dla Jezusa" przejdą Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na pl. Zamkowy. Przemarsz ma potrwać do godz. 16, a po nim organizatorzy zaplanowali sześciogodzinny koncert.

W związku z Nocą Muzeów w sobotę od godziny 19 do ok. godz. 2.30 w niedzielę tramwaje linii 24, 26 i 35 oraz autobusy linii 116 i 507 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy. Częściej będą jeździć też - do ok. godz. 3 - linie nocne: N01 (tylko na odcinku Nowodwory - Metro Młociny), N11, N12, N25, N33, N34, N35, N37, N38, N42, N43, N44, N64 oraz N81. W pojazdach obowiązuje standardowa taryfa ZTM, bezpłatnie będzie można podróżować jedynie liniami muzealnymi (oznaczonymi literami).

W niedzielę, w godzinach 11 - 17, na pl. Zamkowym ma odbywać się manifestacja "w obronie Tv Trwam". Według informacji zgłoszonych w stołecznym ratuszu przez organizatorów, udział w niej ma wziąć 20 tys. osób. Tego dnia komunikacja miejska będzie kursować według świątecznego rozkładu jazdy; na ulice nie wyjadą cztery linie autobusowe: 126, 140, 228 i 426.

Także w niedzielę, w godzinach 8.30 - 18.30, przez miasto mają przejść uczestnicy imprezy marszowej "Warszawa - Sulejówek". Jak informuje stołeczny ratusz, utrudnienia dla kierowców mogą wystąpić w ciągu ulic między AWF na Bielanach a ul. Moraczewskiego w Sulejówku.

Szczegółowe informacje o kursowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego: ztm.waw.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.