PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia na kolei. W Myszkowie wykoleił się wagon pociągu

  • PAP    6 sierpnia 2017 - 11:04
Utrudnienia na kolei. W Myszkowie wykoleił się wagon pociągu
Kilkunastominutowe opóźnienia pociągów na tej trasie mogą utrzymywać się przez całą niedzielę (6 sierpnia). (Fot. Pixabay)

Pasażerowie podróżujący popularną trasą kolejową między Gliwicami i Katowicami a Częstochową muszą w niedzielę (6 sierpnia) liczyć się z opóźnieniami pociągów o 15-20 minut. Powodem jest zamknięcie jednego toru między Myszkowem a Zawierciem, gdzie wykoleił się jeden wagon pociągu towarowego.
- Trwają czynności zmierzające do naprawy torowiska i przywrócenia ruchu na torze nr 2 - podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Według przedstawicieli Kolei Śląskich, prace mogą potrwać do niedzielnego wieczora. Do tego czasu pociągi będą na tym odcinku poruszać się wahadłowo, po jednym torze, co będzie powodowało opóźnienia na jednej z najpopularniejszych linii pasażerskich w regionie, z Gliwic, przez Katowice, do Częstochowy.

Według służb kryzysowych, do wykolejenia jednego z wagonów pociągu towarowego czeskiego przewoźnika doszło w sobotę (5 sierpnia) wieczorem między stacjami Myszków i Myszków Światowid. Drugi tor na tym odcinku został całkowicie zablokowany. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Jak podały Koleje Śląskie, poranny pociąg relacji Częstochowa - Wisła Obłaziec z powodu ruchu jednotorowego między Myszkowem a Zawierciem był po przejechaniu w niedzielę tego odcinka opóźniony o ok. 15 minut. Kilkunastominutowe opóźnienia pociągów na tej trasie mogą utrzymywać się przez całą niedzielę (6 sierpnia).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.