PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia na linii Kolei Mazowieckich do Pruszkowa

  • PAP    29 kwietnia 2013 - 16:45
Utrudnienia na linii Kolei Mazowieckich do Pruszkowa

Budowa przystanku kolejowego Warszawa Ursus Niedźwiadek spowoduje duże zmiany w organizacji ruchu między Warszawą Zachodnią a Pruszkowem - poinformowały Koleje Mazowieckie. Zmiany dotyczą pociągów do Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa i Skierniewic.
Jak poinformowały w komunikacie Koleje Mazowieckie, pierwsze zmiany w organizacji ruchu kolejowego zostaną wprowadzone 10 maja, a kolejne 8 czerwca br. Łącznie potrwają one do 1 września 2013 r.

W tym czasie pomiędzy stacją Warszawa Włochy - Pruszków pociągi będą kursowały w obu kierunkach tylko po jednym torze.

"Żeby maksymalnie wykorzystać ograniczoną przepustowość tej linii, będą kursowały w tzw. pakietach, czyli po kilka pociągów w niewielkich odstępach czasowych w jednym kierunku. W godzinach porannego szczytu priorytetowo będą traktowane pociągi do Warszawy. Zaś w szczycie popołudniowym - pociągi wyjeżdżające ze stolicy" - wyjaśnił przewoźnik.

Wszystkie pociągi będą kursowały według zmienionych rozkładów jazdy, część z nich będzie odwołana. Niektóre pociągi od i do stacji Warszawa Zachodnia będą kursować po torach dalekobieżnych i nie będą się zatrzymywać na przystankach: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów i Pruszków.

Pasażerowie mogą znaleźć szczegółowe informacje na stronach internetowych www.mazowieckie.com.pl i www.ztm.waw.pl, a także pod numerem call center: (022) 364 44 44 oraz i pod nr infolinii: 801 044 484.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.