PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia na odcinku kolejowym Ustroń Polana-Wisła

  • PAP    17 czerwca 2014 - 14:38
Utrudnienia na odcinku kolejowym Ustroń Polana-Wisła

Do 4 lipca potrwają utrudnienia na odcinku kolejowym Ustroń Polana-Wisła Głębce (Śląskie). W dni wolne i weekendy to jeden z najbardziej obleganych przez mieszkańców kierunków województwa śląskiego i turystów udających się na wypoczynek w Beskidy.
Jak poinformował rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek, utrudnienia mają związek z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK. "Pociągi, które wyjadą z Katowic będą kończyły bieg na stacji Ustroń Polana, dalej będzie można korzystać z komunikacji zastępczej" - powiedział Wawrzaszek.

Do autobusów będzie można wsiąść na parkingach bądź dworcach autobusowych znajdujących się w pobliżu stacji kolejowych - Ustroń Polana, Wisła Obłaziec, Wisła Uzdrowisko, Wisła Dziechcinka, Wisła Kopydło, Wisła Głębce.

Powodem utrudnień - jak poinformował Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK - są prace związane z naprawą trzech wiaduktów kolejowych na odcinku Ustroń Polana-Wisła Głębce. W zakres prac wchodzą m.in. naprawa izolacji oraz przeprowadzenie odwodnienia, co oznacza "konieczność demontażu toru". Dodał, że zostaną też wykonane prace dodatkowe, w tym m.in. zabezpieczenia antykorozyjne przęseł i podpór.

Prace potrwają do połowy lipca, ale - jak zaznaczył Karniewski - utrudnienia w ruchu kolejowym potrwają do 4 lipca. "Dalsze prace (po 4 lipca) nie będą kolidowały z ruchem pociągów na tym odcinku" - powiedział rzecznik PKP PLK.

Odcinek Ustroń Polana-Wisła Głębce znajduje się na trasie kolejowej łączącej m.in. Katowice z Beskidami - ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców województwa śląskiego oraz turystów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.