PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia na S8 w kierunku Warszawy: Eksperyment procesowy ws. śmierci posła Wójcikowskiego

  • PAP/EM    15 lutego 2017 - 15:56
Utrudnienia na S8 w kierunku Warszawy: Eksperyment procesowy ws. śmierci posła Wójcikowskiego

Do wypadku, w którym zginął poseł Wójcikowski doszło w styczniu na drodze S8 w powiecie skierniewickim (fot.Łukasz Jóźwiak/GDDKiA)

• Prokuratura Okręgowa w Łodzi, prowadząca śledztwo ws. wypadku drogowego, w którym zginął poseł Kukiz'15 - Rafał Wójcikowski planuje w piątek przeprowadzić eksperyment procesowy.
• W związku z tym rano zostanie zamknięty fragment drogi S8 w kierunku Warszawy.
Jak powiedział rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania, w eksperymencie wezmą udział - oprócz śledczych - również policja i biegły z zakresu ruchu drogowego. Wyjaśnił, że prokuratura podjęła taką decyzję, bo uważa, że przeprowadzenie eksperymentu może mieć istotne znaczenie z punktu widzenia odtworzenia wypadku, jak również ustalenia osoby odpowiedzialnej za jego spowodowanie.

Do wypadku, w którym zginął poseł Wójcikowski doszło w styczniu na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Poseł poruszał się samochodem osobowym jadąc w kierunku Warszawy. Kierowane przez niego auto uderzyło w barierę energochłonną z lewej strony i obróciło się około 90 stopni w prawo, ustawiając się na prawym pasie prostopadle do innych użytkowników, jadących w tym samym kierunku. Nadjeżdżający van zdołał ominąć lewym pasem samochód posła, zatrzymując się w niedużej odległości. Następnie w auto posła uderzył inny van.

W wyniku zdarzenia - mimo reanimacji - poseł zmarł. Cztery inne osoby zostały ranne.

Czytaj też: W Tomaszowie Mazowieckim pożegnano posła Rafała Wójcikowskiego

Jak informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z działaniami prokuratury w piątek 17 lutego, od godziny 4.00 do godziny 7.00 zostanie zamknięta - prowadząca w kierunku Warszawy - jezdnia drogi S8 między węzłami Babsk i Kowiesy.

Kierowcy jadący z południa kraju do stolicy drogą krajową nr 1, aby ominąć zamknięty odcinek, powinni na węźle Piotrków Trybunalski Zachód kierować się na wprost, na Gdańsk, a następnie na węźle Łódź Północ (A1/A2), skręcić w prawo, na Warszawę.

Ci, którzy znajdą się na odcinku S8 za Piotrkowem Trybunalskim, w kierunku Warszawy, będą mieli dwie możliwości objazdu. W Rawie Mazowieckiej skręcić na drogę krajową nr 72 w stronę Łodzi, a następnie drogą wojewódzką 707 dojechać do Skierniewic, skąd do autostrady A2 dotrzeć drogą krajową nr 70 (do węzła "Skierniewice"). "Dalej autostradą A2 na Warszawę.

Druga możliwość, to w Rawie Mazowieckiej zjechać na drogę wojewódzką 725 w kierunku Białej Rawskiej i dalej przez Belsk Duży kierować się do Grójca drogą wojewódzką nr 728, skąd do Warszawy można dojechać drogą ekspresową nr 7.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.