PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia na śląskich drogach z powodu Tour de Pologne

  • PAP    30 lipca 2013 - 11:16
Utrudnienia na śląskich drogach z powodu Tour de Pologne

Sławków, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie i Katowice - to miasta woj. śląskiego, przez które w środę przejedzie wyścig kolarski Tour de Pologne. Dla kierowców oraz pasażerów oznacza to utrudnienia w ruchu - największe w stolicy regionu.
Bieżące informacje o wyznaczonej trasie wyścigu i czasie zamknięcia dla ruchu poszczególnych ulic będzie można uzyskać pod numerem specjalnej infolinii, uruchomionej przez śląską policję. Numer 32 200 11 11 będzie dostępny w środę od szóstej rano. Natomiast informację o zmianach w kursowaniu autobusów i tramwajów można znaleźć m.in. na stronach internetowych organizatora komunikacji - Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP.

Metę wiodącego z Tarnowa czwartego etapu wyścigu usytuowano nieopodal katowickiego Spodka, przy rondzie im. gen. Ziętka. Między rondem a pobliską Pętlą Słoneczną znajdzie się główna infrastruktura związana z przejazdem kolarzy, dlatego ten odcinek będzie zamknięty dla ruchu kołowego najdłużej - od piątej rano do około 20 wieczorem.

Najwcześniej, bo ok. 14, kolarze pojawią się w Sławkowie w powiecie będzińskim, gdzie zamknięcie części ulic dla ruchu zaplanowano na 13. Utrudnienia wystąpią na ulicach Fabrycznej, Legionów Polskich, Rynku, Świętojańskiej, Hallera, Wrocławskiej, Gwarków Sławkowskich, Strzemieszyckiej oraz na drodze krajowej numer 94.

Ze Sławkowa kolarze wjadą do Dąbrowy Górniczej. Z DK-94 będą kierować się na ulice Strzemieszycką, Kruczą i Myśliwską, by przez Podlesie i ulicę Tysiąclecia dotrzeć do Alei Piłsudskiego. Stąd pojadą do śródmieścia, gdzie ulicą Królowej Jadwigi zataczają pętlę wokół ronda w centrum, dojeżdżając do ronda Merkury.

Stamtąd Aleją Róż pojadą do Sosnowca. Przez około godzinę ulice, którymi pojedzie wyścig, będą wyłączone z ruchu w obu kierunkach. Policja zaleca, by kierując się do Będzina wybrać DK-94, a później DK-86, a w stronę Sosnowca DK-94.

Do Sosnowca peleton kolarski wjedzie ok. 14.30. Kolarze pojadą ulicami Braci Mieroszewskich, 11 Listopada, gen. Andersa, 1 Maja, Sienkiewicza, Piłsudskiego oraz 3 Maja, gdzie nawrócą pod wiaduktem, a następnie skierują się ulicą Piłsudskiego i pojadą ulicami Baczyńskiego i Milowicką.

Krótko przed 15 wyjadą z Sosnowca. Ruch na trasie wyścigu będzie zatrzymany na około 20 minut przed spodziewanym przejazdem kolarzy, a przywrócenie płynności nastąpi kilka minut po przejeździe ostatniego zawodnika.

Do Siemianowic Śląskich peleton wjedzie od ulicy Mysłowickiej i pojedzie ulicami: Powstańców, Świerczewskiego, Staszica, Waryńskiego, Kapicy, Niepodległości i Wróblewskiego. Już od rana z użytkowania będą wyłączone parkingi przy ulicach Powstańców i Świerczewskiego.

Do Katowic kolarze wjadą od strony Siemianowic Śląskich ulicami: Bytkowską, Agnieszki, Dębową, Bukową, Złotą i Chorzowską. Tam ruch zostanie zatrzymany na około godzinę, od 14 do około 15.

W stolicy Górnego Śląska główna trasa przejazdu biegnie aleją Korfantego (strona zachodnia), wokół Pętli Słonecznej, ponownie aleją Korfantego (strona wschodnia), przez rondo im. Ziętka, a następnie ulicami: Roździeńskiego, Dudy-Gracza, Graniczną, Pułaskiego, Lotnisko, Francuską, Ceglaną, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowską, Sądową, Goeppert-Mayer oraz Chorzowską, z zakończeniem na mecie przy Spodku. Pętla, po której będą przejeżdżać zawodnicy, będzie wyłączona z ruchu od 14 do około 18.KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.