PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia na trasie Gdynia - Warszawa

  • PAP    18 lipca 2013 - 15:44
Utrudnienia na trasie Gdynia - Warszawa

W Szymankowie, na trasie łączącej m.in. Gdynię ze stolicą, w czwartek przed południem doszło do uszkodzenia kolejowej trakcji elektrycznej.
Pociągi dalekobieżne są prowadzone przez lokomotywy spalinowe. Kolejarze mają nadzieję, że naprawią trakcję ok. godz. 17.

Pierwsze wstępne szacunki kolejarzy mówiły o możliwości naprawy usterki około godz. 14. „Teraz już wiemy, że potrwa to co najmniej do godz. 17. Zdecydowaliśmy, by poczekać z wpuszczeniem ekip naprawczych do momentu, aż przez uszkodzony odcinek przejadą podpięte do lokomotyw spalinowych unieruchomione przez awarię pociągi elektryczne" - powiedział PAP zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Gdyni Leszek Lewiński.

Wyjaśnił, że do tej pory lokomotywy spalinowe przeciągnęły przez Szymankowo pięć składów elektrycznych, w tym pociąg jadący do Olsztyna oraz pociągi relacji Kołobrzeg-Kraków i Warszawa-Gdynia.

Zastępca dyrektora dodał, że ostatecznie okazało się, że trakcja nie została zerwana, a jedynie uszkodzona.

Pomiędzy Szymankowem a Tczewem Przewozy Regionalne uruchomiły autobusową komunikację zastępczą, z której korzystają głównie pasażerowie odwołanych lokalnych pociągów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: