PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia na trasie Warszawa Wileńska-Małkinia

  • PAP    27 marca 2013 - 07:00
Utrudnienia na trasie Warszawa Wileńska-Małkinia

Z powodu rozpoczynających się 14 kwietnia br. prac związanych z budową tunelu drogowego pod torami kolejowymi w Ząbkach, pasażerowie muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu kolejowym na linii Warszawa Wileńska-Małkinia – poinformowały Koleje Mazowieckie.
Jak powiadomiły we wtorek Koleje Mazowieckie, głównym celem przebudowy tunelu drogowego jest poprawa bezpieczeństwa kierowców, pieszych i pasażerów pociągów. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2014 roku.

W związku z pracami, od 14 kwietnia br. do 30 listopada 2013 br. pociągi na tej trasie Warszawa-Małkinia będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy, przez co wydłuży się ich czas przejazdu.

Ponadto, część pociągów zostanie odwołana - w dni robocze będą odwołane łącznie 34 pociągi, w tym 20 pociągów w relacji Wołomin-Warszawa Wileńska (wszystkie pociągi w tej relacji) oraz 14 pociągów w relacji Tłuszcz-Warszawa Wileńska.

Natomiast w weekendy odwołanych zostanie 5 pociągów, z czego 2 pociągi w relacji Warszawa Wileńska-Wołomin, zaś pozostałe 3 pociągi w relacji Warszawa Wileńska-Tłuszcz.

Wybrane pociągi będą kursowały z większą liczbą wagonów.

„Zdajemy sobie sprawę ze skali utrudnień, jakie czekają naszych podróżnych. Jako przewoźnik staraliśmy się więc zrobić wszystko, co w naszej mocy, by ograniczyć je na tyle, na ile pozwalają nasze możliwości techniczne" - powiedział cytowany w komunikacie przesłanym we wtorek Dariusz Grajda z zarządu spółki, dyrektor handlowy.

Ze szczegółowym rozkładem jazdy pociągów podróżni mogą się zapoznać na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.