PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w kursowaniu pociągów na Śląsku

  • PAP    21 lipca 2013 - 08:30
Utrudnienia w kursowaniu pociągów na Śląsku

Remonty torów to przyczyna utrudnień w kursowaniu pociągów, jakie mogą dotknąć pasażerów w woj. śląskim w dniach od 22 do 29 lipca. Na uczęszczanej trasie Gliwice - Częstochowa zabraknie niektórych połączeń w porze porannego szczytu.
O zmianach poinformował rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba. Dwa pociągi, kursujące codziennie, zostaną odwołane na odcinku Gliwice - Sosnowiec Główny i z powrotem, bez wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej. Nie będzie jej z powodu zbyt długiego czasu przejazdu autobusu na tym odcinku, nawet przy braku korków.

Dwa pociągi będą miały natomiast skróconą relację. To pociąg nr 40615 (odjazd z Częstochowy 5:44, przyjazd do Sosnowca 7:39) i pociąg nr 40616 (odjazd z Sosnowca 7:57, przyjazd do Częstochowy 9:25).

Gliwice - Częstochowa to najpopularniejsza trasa kolejowa w woj. śląskim. Koleje Śląskie szacują, że w dniu roboczym dwoma odwołanymi pociągami na całej trasie podróżuje łącznie ok. 1200 osób. "Chcemy uprzedzić pasażerów, którzy stale korzystają z tego połączenia, aby nie przychodzili o zwykłej porze na pociąg, ale inaczej zaplanowali podróż" - powiedział PAP Maciej Zaremba.

Utrudnienia mają związek z pracami remontowymi prowadzonymi przez PKP PLK na odcinku Będzin - Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

W tym samym okresie w rozkładzie jazdy będą także inne zmiany. Dwa pociągi, kursujące w dni robocze, będą kursowały w relacji skróconej na odcinku Katowice - Dabrowa Górnicza Ząbkowice, z wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej, skorelowanej z pociągiem na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

Dwa pociągi, kursujące codziennie, zostaną odwołane na odcinku Sosnowiec - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. Wprowadzona będzie jednak zastępcza komunikacja autobusowa, skorelowana z pociągami, zapewniając dowóz i odwóz do stacji pośrednich na odwołanym odcinku oraz bezpośredni przejazd pomiędzy Sosnowcem a Dąbrową Górniczą Ząbkowice.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.