Utrudnienia w ruchu kolejowym na Śląsku

Do wtorkowego popołudnia, a nawet wieczora, może potrwać usuwanie awarii na szlaku kolejowym pomiędzy Sosnowcem a Katowicami.
Utrudnienia w ruchu kolejowym na Śląsku

Złodzieje skradli tam 200 m sieci trakcyjnej, pociągi poruszają się ruchem wahadłowym, część regionalnych połączeń zostało odwołanych.

Według służb kryzysowych wojewody śląskiego, do kradzieży doszło przed godz. 2 w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak powiedział dyspozytor PKP, w obniżoną po kradzieży sieć wjechał jeden z pociągów, udało się go już wyciągnąć.

Do czasu usunięcia awarii, co według różnych szacunków może potrwać do godz. 14, a nawet do 18, przejeżdżające tamtędy pociągi dalekobieżne poruszają się ruchem wahadłowym po jednym torze. Opóźnienia sięgają - według PKP - 20 minut. Aby nie było zbyt dużego ruchu, odwołano część pociągów regionalnych.

Według rzecznika Kolei Śląskich Macieja Zaremby, dotychczas odwołanych zostało 20 pociągów tego przewoźnika, ale liczba ta na pewno wzrośnie.

„Chodzi o ruch na odcinku Katowice Główne - Sosnowiec Główny. Są to pociągi relacji Tychy Lodowisko - Sosnowiec Główny" - powiedział rzecznik.

Złodzieje kolejowej infrastruktury na Śląsku dają o sobie znać bardzo często. Kradną praktycznie wszystkie metalowe elementy, łącznie z szynami. Choć utrudnienia powstałe z tego powodu dotyczą przeważnie linii towarowych, zdarzają się też na ważnych szlakach pasażerskich. Sprawców nie odstrasza monitoring, ani uzbrojone patrole Straży Ochrony Kolei.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE