PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w ruchu kolejowym na Śląsku

  • PAP    9 kwietnia 2013 - 09:49
Utrudnienia w ruchu kolejowym na Śląsku

Do wtorkowego popołudnia, a nawet wieczora, może potrwać usuwanie awarii na szlaku kolejowym pomiędzy Sosnowcem a Katowicami.




Złodzieje skradli tam 200 m sieci trakcyjnej, pociągi poruszają się ruchem wahadłowym, część regionalnych połączeń zostało odwołanych.

Według służb kryzysowych wojewody śląskiego, do kradzieży doszło przed godz. 2 w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak powiedział dyspozytor PKP, w obniżoną po kradzieży sieć wjechał jeden z pociągów, udało się go już wyciągnąć.

Do czasu usunięcia awarii, co według różnych szacunków może potrwać do godz. 14, a nawet do 18, przejeżdżające tamtędy pociągi dalekobieżne poruszają się ruchem wahadłowym po jednym torze. Opóźnienia sięgają - według PKP - 20 minut. Aby nie było zbyt dużego ruchu, odwołano część pociągów regionalnych.

Według rzecznika Kolei Śląskich Macieja Zaremby, dotychczas odwołanych zostało 20 pociągów tego przewoźnika, ale liczba ta na pewno wzrośnie.

„Chodzi o ruch na odcinku Katowice Główne - Sosnowiec Główny. Są to pociągi relacji Tychy Lodowisko - Sosnowiec Główny" - powiedział rzecznik.

Złodzieje kolejowej infrastruktury na Śląsku dają o sobie znać bardzo często. Kradną praktycznie wszystkie metalowe elementy, łącznie z szynami. Choć utrudnienia powstałe z tego powodu dotyczą przeważnie linii towarowych, zdarzają się też na ważnych szlakach pasażerskich. Sprawców nie odstrasza monitoring, ani uzbrojone patrole Straży Ochrony Kolei.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.