PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w ruchu na warszawskich ulicach

  • PAP    1 sierpnia 2014 - 19:54

- Zamknięty fragment al. Jana Pawła II i ul. Żelaznej, budowa ronda na Ursynowie i torowiska tramwajowego na ul. Powstańców Śląskich - z takimi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się w ten weekend kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej - informuje stołeczny ratusz.
Prace na Ursynowie związane z budową nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Surowieckiego i Romera potrwają od piątkowego wieczoru do środy. W tym czasie kierowcy pojadą objazdami przez ulice: Bartoka-al. Komisji Edukacji Narodowej-Herbsta-Pileckiego-Puławska. Trasy zmienią autobusy linii: 135, 179, 195 i N34.

Kolejne utrudnienie dotyczy Bemowa. W sobotni poranek na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i ul. Powstańców Śląskich rozpocznie się budowa nowego torowiska tramwajowego. Wyłączony z ruchu będzie środek skrzyżowania, w tym miejscu uruchomione będzie od sobotniego poranka (ok. godz. 5) tymczasowe rondo z dwoma pasami ruchu. Takie rozwiązanie pozwoli wyłączyć z ruchu środek skrzyżowania, na którym zbudowane będą rozjazdy tramwajowe i połączenie starego torowiska z nowym. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do początku września.

Jednocześnie wyłączona z ruchu zostanie południowa jezdnia ul. Górczewskiej - od ul. Kossutha do skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich. Ruch w obydwu kierunkach będzie poprowadzony północną jezdnią. Zwężone o jeden pas ruchu będą również obydwie jezdnie ul. Górczewskiej po wschodniej stronie skrzyżowania.

Drogowcy w najbliższy weekend będą asfaltować ulice, m.in. na Rondzie ONZ, ul. Prostej oraz w rejonie stacji metra "Słodowiec".

Z tego powodu zamknięta dla ruchu będzie m.in. zachodnia jezdnia al. Jana Pawła II pomiędzy ul. Twardą i ul. Sienną. Ruch w obydwu kierunkach będzie poprowadzony wschodnią jezdnią. Będą na niej dwa pasy ruchu w kierunku al. Solidarności i jeden w kierunku Al. Jerozolimskich. Prace rozpoczną się w piątek wieczór, a zakończą w poniedziałek o rano. W tym miejscu budowniczowie II linii metra będą układali nawierzchnię asfaltową na zachodniej stronie Ronda ONZ.

Od piątkowego wieczora (ok. godz. 22.) zamknięta dla ruchu będzie ul. Żelazna od ul. Siennej do ul. Pereca. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Łucka-Wronia-Pańska-Miedziana-Sienna; Srebrna-Towarowa-al. Solidarności; al. Solidarności- al. Jana Pawła II-Al. Jerozolimskie. Swoją trasę zmienią autobusy linii 157. Prace zakończą się w poniedziałek rano.

Także od piątkowego wieczora do poniedziałku rano zamknięte dla ruchu będzie rondo na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Sacharowa, w rejonie stacji metra "Słodowiec". Pojazdy jadące w kierunku al. Reymonta będą mogły skręcić tylko w prawo z ul. Żeromskiego w ul. Sacharowa. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Sacharowa-Kasprowicza-Podczaszyńskiego-Żeromskiego; Żeromskiego-Perzyńskiego-Broniewskiego-Duracza. Trasy zmienią autobusy linii: 110, 112, 116, 156, N02, N44.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach internetowych Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym i Zarządu Transportu Miejskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.