PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w ruchu pociągów na Śląsku

  • PAP    29 kwietnia 2013 - 09:07
Utrudnienia w ruchu pociągów na Śląsku

Z utrudnieniami i opóźnieniami muszą się liczyć podróżujący dzisiaj koleją w woj. śląskim.
Po nocnej kradzieży 200 metrów sieci trakcyjnej między stacjami Herby Nowe i Panki, pociągi dalekobieżne jeżdżą okrężną trasą, a lokalne zastąpiono autobusami.

Utrudniło to ruch pociągów w północnej części województwa i dalej, w kierunku Wielunia i Kępna.

Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, ruch pociągów w tym miejscu zorganizowano jednym torem. W wyniku kradzieży unieruchomiony został pociąg relacji Szczecin Główny-Zakopane, który o godz. 4 nad ranem został przeciągnięty do stacji Herby Nowe; dopiero stamtąd mógł kontynuować normalną jazdę.

Dla pasażerów Kolei Śląskich zorganizowano autobusową komunikacją zastępczą. Pociągi dalekobieżne skierowano okrężną trasą przez Lubliniec i Kluczbork. Kolejarze przewidują, że skutki kradzieży uda się usunąć dopiero wieczorem.

To kolejny w ostatnich dniach przypadek kradzieży trakcji, która spowodowała utrudnienia w ruchu pociągów. W nocy z piątku na sobotę złodzieje ukradli 150 m sieci trakcyjnej i przewrócili słup trakcyjny w Dąbrowie Górniczej. W efekcie pociągi dalekobieżne na kluczowym szlaku Katowice - Warszawa miały 10-minutowe opóźnienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: