PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w ruchu w Świnoujściu. Przez minę morską

  • PAP    3 czerwca 2015 - 10:32

W środę (3 czerwca) przed południem kierowcy wjeżdżający do centrum Świnoujścia (Zachodniopomorskie) i wyjeżdżający stamtąd muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu spowodowanymi akcją wydobycia miny morskiej.
Od godz. 8.30 do 11.00 w środę ruch samochodów osobowych na przeprawie Centrum obsługiwanej przez promy Karsibór i drogach dojazdowych do przeprawy będzie wstrzymany. Samochody będą kierowane na drugą przeprawę Warszów, obsługiwaną przez promy Bielik.

Wydobycie miny morskiej Mark VI, która zawiera około 380 kilogramów materiałów wybuchowych, przeprowadzą nurkowie - minerzy z 12. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Po wydobyciu mina zostanie przetransportowana na poligon morski i zniszczona.

Ze względu na niebezpieczeństwo władze miasta proszą, aby od godz. 9.00 do 12.00 mieszkańcy miasta i turyści nie wchodzili do wody na kąpielisku i we wszystkich akwenach w mieście. Dotyczy to m.in. amatorów kąpieli morskich, wędkarzy i surferów. Strefa niebezpieczna w wodzie rozciąga się w promieniu ponad 7 tys. metrów od nabrzeża niedaleko przeprawy Centrum, gdzie spoczywa mina.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.