PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w ruchu w związku z obchodami 25-lecia transformacji w Warszawie

  • PAP    2 czerwca 2014 - 13:01

3 i 4 czerwca w stolicy odbywać się będą obchody 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce; uczestniczyć w nich będą prezydenci i premierzy z całego świata. Już w poniedziałek zostaną wprowadzone pierwsze zakazy ruchu i parkowania m.in. w okolicach Placu Zamkowego.
W obchodach 25-lecia przemian demokratycznych w Polsce weźmie udział m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Przyjazd do Warszawy zapowiedziało również kilkunastu przywódców europejskich m.in. prezydenci Niemiec - Joachim Gauck, Francji - Francois Hollande, Czech - Milosz Zeman, Słowacji - Ivan Gaszparovicz i Węgier - Janos Ader.

W poniedziałek do Warszawy przylatują już pierwsze delegacje vip-ów. Jak zapewnia policja nie będzie poważniejszych utrudnień w ruchu - choć kierowcy powinni być przygotowani na przejazd kolumn z lotniska Chopina do centrum Warszawy. Po południu zaczną jednak obowiązywać zakazy zatrzymywania się.

Od poniedziałku, od godz. 16 do środy zakaz zatrzymywania się obowiązywać będzie na Placu Zamkowym (włączając obszar pomiędzy ul. Krakowskie Przedmieście, a kościołem św. Anny i Dzwonnicą z tarasem widokowym), ulicach: Podwale (obustronnie na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Kapitulnej), Senatorskiej (obustronnie na odcinku od ul. Podwale do ul. Miodowej), Kapitulnej, Dziekaniej, Kanoniej, Jezuickiej, Celnej oraz Brzozowej. Plac Zamkowy i "Dziedziniec Trójkątny" zostaną wyłączone z ruchu; także komunikacji miejskiej.

We wtorek i w środę utrudnienia będą związane m.in. z przejazdami kolumn z vip-ami z lotniska do hoteli i z hoteli na uroczystości. Przed przejazdami trasy będą sprawdzane pirotechnicznie przez policję, później wyłączane z ruchu na czas przejazdu zagranicznych gości. Na ograniczenia w ruchu pieszych i pojazdów trzeba być przygotowanym także w okolicach hoteli: Regent Warsaw, Sheraton, Intercontinental i Marriott. W miejscach tych - jak poinformował ratusz - również ograniczona może być możliwość parkowania.

Na Podzamczu w Parku Fontann 3 czerwca pokazane zostanie specjalne widowisko pt. "Taniec wolności". Tego dnia od ok. godz. 18 będą wyłączenia ruchu na ul. Wybrzeże Gdańskie - na odcinku pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a mostem Gdańskim oraz na ul. Sanguszki, ul. Grodzkiej, ul. Boleść i ul. Bugaj. Ok. godziny 22, podczas pokazu pirotechnicznego, zamknięta zostanie jezdnia Wisłostrady w kierunku Bielan.

Począwszy od wtorku (3 czerwca) od godz. 8 rano do środy do godz. 19, ograniczenia w ruchu i parkowaniu będą na Placu Teatralnym i okolicznych ulicach. W pobliżu Sejmu utrudnień można spodziewać się od godz. 16 (3 czerwca) do godz. 17 (4 czerwca). Chodzi m.in. o ul. Wiejską na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej, ul. J. Matejki i ul. P. Maszyńskiego.

Również od wtorku od godz. 16 do środy do godz. 19 utrudnienia w ruchu i parkowaniu będą w rejonie Centrum Nauki Kopernik (na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie i na ul. Lipowej). Największych utrudnień można spodziewać się w środę na Krakowskim Przedmieściu, Palcu Zamkowym i okolicznych ulicach począwszy od godz. 8 aż do godz. 16.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu w tych dniach będzie można sprawdzić m.in. na stronach www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice, a szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

We wtorek i w środę w Komendzie Stołecznej Policji będzie działała specjalna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Jej numer to 22 60-38-038. Policjanci będą informować o tym, które ulice będą z ruchu wyłączone i o objazdach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.