PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrudnienia w Warszawie: w sobotę demonstracja antyfaszystowska

  • PAP/em    5 listopada 2015 - 12:53

W sobotę (7.11) w stolicy demonstrację "Solidarność zamiast nacjonalizmu" organizują środowiska antyfaszystowskie.
W opozycji do Marszu Niepodległośc, który odbędzie się w środę 11 listopada, 7 listopada odbędzie się demonstracja "Solidarność zamiast nacjonalizmu", którą organizują nieformalne ruchy i organizacje pozarządowe, m.in. Antyfaszystowska Warszawa, 161 Crew, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, Fundacja Inna Przestrzeń i Amnesty International Polska.

Manifestacja rozpocznie się o godz. 14 na Umschlagplatzu przy ul. Stawki. Zgromadzeni przejdą ulicami: Karmelicką, Zamenhofa, Andersa, pl. Bankowym, Marszałkowską, Królewską, Jasną i Świętokrzyską pod stację metra.

Organizatorzy planują kilka przystanków, m.in. przy Pomniku Bohaterów Getta i Zachęcie. Szczegóły mają podać na konferencji prasowej w czwartek.

Dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor powiedziała PAP, że nie można wykluczyć, iż sobotni przemarsz będzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu i czasowym wyłączeniem ulic. Jak powiedziała, wszystko będzie zależeć od tego, ile osób przyjdzie na manifestację i jak ułoży się współpraca organizatorów z policją.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.