PARTNER PORTALU
 • BGK

Utrzymanie mieszkań: Podatek od nieruchomości będzie wyższy

 • PAP/AT    7 stycznia 2016 - 08:30
Utrzymanie mieszkań: Podatek od nieruchomości będzie wyższy
Na zmianach szczególnie ucierpią mieszkańcy starszych budynków (fot.pixabay.com)

W budynkach wielorodzinych od 2016 r. podatek od nieruchomości będzie wyższy, ponieważ będzie naliczany "od całej powierzchni wspólnej, proporcjonalnie do wielkości mieszkania, a nie tylko od części tej powierzchni".
Na tych zmianach szczególnie ucierpią mieszkańcy starszych budynków, które zazwyczaj mają duże powierzchnie wspólne - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".

Wg. szacunków firmy Admus zarządzającej 12,5 tys. mieszkań podwyżki podatku w przypadku kamienic mogą sięgnąć nawet 100 proc. Choć w skali roku nie są to duże sumy, dla niektórych "mogą stanowić problem" - mówi prezes firmy Mariusz Łubiński.

Jednak, jak pisze "DGP", obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań jest tak dobra, że wzrost wysokości podatku raczej nie wpłynie na decyzje klientów. Może za to zmienić wygląd bloków, zwłaszcza w tańszym budownictwie, gdzie właściciele będą starać się ograniczać powierzchnię przestrzeni wspólnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • stan, 2016-10-02 23:23:50

  do urzędnicza Polska Najlepiej jedno dziecko albo wcale i Państwo może się zwijać. Wygodnictwo. Brawo! Za to trzeba będzie sprowadzić Tych z Iraku i innych Państw Islamskich. Pewnie o to piszącemu chodzi.
 • anty urzędnik , 2016-01-07 21:17:34

  Do glewes: Dokładnie. Powinno się przeprowadzić restrukturyzację PAŃSTWA POLSKIEGO, okazało by się, że z ok 500 000 osób, mogło by zostać tylko 200 000. Oni nas opodatkują, przejedzą, zadłużą i zbankrutują
 • glewes, 2016-01-07 15:06:53

  Nic się nie zmieni, w kreowaniu polityki fiskalnej w tym kraju! Żadnych uzasadnień, żadnych kalkulacji ekonomicznych! Po prostu aparat urzędniczy DOMNIEMUJE, ŻE ZARABIASZ WIĘCEJ, WIĘC MUSISZ SIĘ Z NIM PODZIELIĆ TO SIĘ NAZYWA PAŃSTWOWE REKIETIERSTWO? RODEM Z BIZANTYJSKIEJ ROSJI! I PO CO PUTIN WYSTARC...ZY POLSAKI KOWALSKI!  rozwiń