PARTNER PORTALU
  • BGK

Utrzymano dopłaty do "opłat za śmieci" dla dużych rodzin w Krośnie

  • KrosnoCity.pl    24 listopada 2014 - 09:55
Utrzymano dopłaty do "opłat za śmieci" dla dużych rodzin w Krośnie

Sposób naliczania opłat za odpady uderza szczególnie w rodziny wielodzietne. Z tego powodu w ubiegłym roku Rada Miasta Krosna podjęła jednomyślnie decyzję o "dopłacie do opłaty" w wysokości 4 zł na osobę w rodzinie. Na ostatniej sesji Rada Miasta utrzymała dopłaty na kolejny rok.
Rok temu uchwalono "dopłaty do opłaty" za wywóz odpadów. Radni z Krosna byli jednomyślni. Podobnie w tym roku, na ostatniej sesji (7 listopada) zakończonej kadencji jednomyślnie utrzymali dopłaty na 2015 rok.

Radny Kazimierz Mazur (Klub PiS) dopytywał o jeden z zapisów uchwały: "Rodzina wielodzietna zamieszkała w zabudowie wielorodzinnej powinna złożyć informację do właściwego zarządcy nieruchomości". - Jaką my mamy gwarancję, że ta ulga trafi do rodziny? - pytał radny Mazur, zwracając uwagę, że w przypadku zabudowy wielorodzinnej deklarację do Urzędu składa np. Spółdzielnia Mieszkaniowa. - Jaką mamy gwarancję, że Spółdzielnia udzieli tej ulgi w czynszu konkretnej rodzinie? - radny Mazur podkreślał przy tym, że ulga powinna trafiać do rodziny, a nie Spółdzielni.

Czytaj też: Podpisywanie śmieci niezgodne z prawem?

Na pytania odpowiadał naczelnik wydziału ochrony środowiska, Krzysztof Smerecki. - Dopłata jest generalnie dla właściciela nieruchomości - wyjaśniał niuanse Ustawy o utrzymaniu porządku w gminie Naczelnik. Uzasadniał, że forma "dopłaty do opłaty" okazała się najlepszą formą ulżenia rodzinom wielodzietnym w opłatach za śmieci. - Przez rok obowiązywania dopłaty nie mieliśmy ani jednego zastrzeżenia, ani ze strony wnioskodawców, ani ze strony Spółdzielni - dodał Naczelnik Smerecki.

Po wyjaśnieniach naczelnika uchwałę podjęto jednomyślnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.