PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga. W weekendy zamknięta linia kolejowa

  • PAP    14 kwietnia 2012 - 11:10

Linia kolejowa Wrocław-Poznań na odcinku Rawicz-Szewce będzie zamknięta dla ruchu pociągów przez dwa kolejne weekendy - poinformowała spółka PKP PLK. W tym czasie między Rawiczem a Szewcami będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.
Odcinek będzie zamknięty 14-15 i 21-22 kwietnia. W tym czasie na linii pojawi się sprzęt specjalistyczny, koparki, pociąg sieciowy i dźwigi. Jak wyjaśnia spółka PKP PLK, żeby wykonać planowane prace, trzeba zamknąć linię.

W ciągu czterech dni ponad torami i na obiektach mostowych zostaną zamontowane konstrukcje w kształcie bramki - później będą na nich montowane semafory oraz specjalne podesty do obsługi urządzeń kolejowych. Ten czas, jak podano, "będzie wykorzystany również na załadunek i wywóz zdemontowanych szyn". "Ponadto na miejsce prac wykonawca dowiezie i wyładuje ponad 10 km nowych szyn. Wykonane będą fundamenty pod słupy, regulacja nowego toru bezstykowego oraz podbicie rozjazdów" - poinformowała spółka PKP PLK.

Wykonawcą prac jest konsorcjum, w skład którego wchodzą: Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury, PKP Energetyka, Przedsiębiorstwo Robót Kolejowych i Inżynieryjnych, Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej "DOLKOM".

Koszt modernizacji całej linii kolejowej z Wrocławia do granicy województwa dolnośląskiego przekracza 1,5 mld zł. Inwestycja ma się zakończyć w pierwszej połowie 2014 r.

Kolejarze zapewniają, że po zakończeniu modernizacji pociągi z Wrocławia do granicy województwa dolnośląskiego będą mogły jeździć z prędkością do 160 km/godz. Podróż na tym odcinku skróci się tym samym o ok. 25 minut. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.