PARTNER PORTALU
  • BGK

Użytkowanie wieczyste: Nieruchomości staną się własnością mieszkańców

  • PAP/AT    19 marca 2018 - 08:08
Użytkowanie wieczyste: Nieruchomości staną się własnością mieszkańców
O wadze programu "Mieszkanie plus" najlepiej świadczy bezpośredni nadzór premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział Jerzy Kwieciński (fot.shutterstock)

Chcemy przygotować nowe rozwiązania prawne, które pozwolą na przejmowanie na własność nieruchomości, które dotychczas były w użytkowaniu wieczystym - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zdaniem ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego o wadze przywiązywanej do programu "Mieszkanie plus" najlepiej świadczy bezpośredni nadzór premiera Mateusza Morawieckiego. "W ostatnich tygodniach nad założeniami i konkretnymi rozwiązaniami tego programu pracowała Rada Mieszkalnictwa" - wskazał w rozmowie "Gazetą Polską Codziennie".

Minister zaznaczył, że obecnie trwają konsultacje społeczne nad specustawą mieszkaniową, która "ma wprowadzić znaczące uproszczenia w procesach inwestycyjnych". "Niebawem projekt trafi pod obrady rządu, a następnie do parlamentu" - dodał.

"Warto też wspomnieć, że chcemy w szybkim tempie przygotować nowe rozwiązania prawne, które pozwolą na przejmowanie przez naszych obywateli na własność nieruchomości, które dotychczas były w użytkowaniu wieczystym" - podkreślił Kwieciński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.