PARTNER PORTALU
  • BGK

W Białej Podlaskiej ruszyła sprzedaż mieszkań komunalnych

  • JL    30 listopada 2015 - 10:19
W Białej Podlaskiej ruszyła sprzedaż mieszkań komunalnych
Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk cieszy się z uchwały umożliwiającej mieszkańcom wykup mieszkań komunalnych. Fot. Mat. prasowe

Mieszkania ze specjalną bonifikatą wykupi w najbliższych dniach kilkadziesiąt rodzin. Niektórzy z nich zapłacą tylko 10 proc. z wyceny nieruchomości.
Decyzją rady miasta największą bonifikatę otrzymają osoby mieszkające w danej nieruchomości ponad 20 lat.

Uchwała dotyczy tylko mieszkań wybudowanych przed 2000 r. Aby skorzystać z ulgi przy wykupie, lokum nie można sprzedać przez pięć lat. Wyjątkiem jest zbycie w celu zakupy innego mieszkania. Wykupie nie będą podlegać lokale socjalne, których przeznaczenie reguluje ustawa.

Osoby mieszkające od ponad 20 lat będą mogły wykupić je z 90 proc. bonifikatą. W drugim wariancie, mieszkającym od 10 do 20 lat przysługiwać będzie 55 proc. rabatu. Gdy mieszkanie zajmowane jest od 5 do 10 lat będzie to 25 proc. Nie można skorzystać z bonifikaty przy najmie krótszym, niż 5 lat.

Najemcom komunalnym, którzy pierwsi odebrali akty notarialne towarzyszył prezydent Dariusz Stefaniuk, obiecywał wykup mieszkań jeszcze w okresie ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Dlatego uchwała powstała bardzo szybko, a jeszcze przed świętami skorzysta z niej kilkadziesiąt rodzin. W kolejce do rozpatrzenia czeka kilkaset kolejnych wniosków.

– Cieszę się że bardzo sprawnie udało nam się wprowadzić w życie uchwałę. Zależało mi w sposób szczególny aby jedna z moich wyborczych obietnic została zrealizowana szybko i z korzyścią dla mieszkańców, którzy od dawna zabiegali o tą sprawę. To sprawiedliwe rozstrzygnięcie, z którego skorzysta wielu mieszkańców – mówi Dariusz Stefaniuk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.