PARTNER PORTALU
  • BGK

W Białymstoku ruszył sezon rowerowy

  • JS    3 kwietnia 2018 - 22:51
W Białymstoku ruszył sezon rowerowy
Docelowo mieszkańcy Białegostoku i dwóch sąsiednich gmin będą mieli do dyspozycji w tym sezonie aż 654 rowery i 62 stacje wypożyczeń (fot. UM Białystok)

Pierwszego kwietnia rozpoczął się w Białymstoku piąty sezon BiKeRa. I chociaż pogoda nie zachęcała do rowerowych przejażdżek, mieszkańcy miasta nie mogli się oprzeć wiosennej przyjemności. W ciągu dwóch pierwszych dni funkcjonowania systemu BiKeR odnotowano 364 wypożyczenia.
Na początek dostępne są 594 rowery i 56 stacji wypożyczeń. Wkrótce system powiększy się o 60 rowerów. Już teraz białostoczanie mogą korzystać z dwóch nowych stacji, które zostały uruchomione z inicjatywy miasta. Ich lokalizacje wskazali sami mieszkańcy – to stacje przy ul. 42 Pułku Piechoty/Zacisze Dolistówka i Al. Konstytucji 3 Maja/Studzienna. Sześć kolejnych stacji sponsorskich wkrótce zostanie uruchomionych na stacjach paliw przy ul. gen. W. Sikorskiego 35, ul. 1000-Lecia Państwa Polskiego 11A, ul. Ks. Suchowolca 12, ul. Kawaleryjskiej 27, ul. Baranowickiej 42 i ul. gen. S. Maczka 47.

Docelowo mieszkańcy Białegostoku i dwóch sąsiednich gmin będą mieli do dyspozycji w tym sezonie aż 654 rowery i 62 stacje wypożyczeń. W systemie jest już zarejestrowanych niemal 60 tysięcy osób.

– Ubiegły sezon był rekordowy, ten zapowiada się równie dobrze – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze bardziej zwiększy się liczba mieszkańców, którzy będą wybierali rower miejski zamiast własnego auta.

Nowe stacje to niejedyna nowość, która w tym roku czeka użytkowników BiKeRa. Operator systemu, zgodnie z umową z miastem, w czasie przerwy zimowej wymienił wszystkie koszyki do przewożenia bagażu. Nowe są większe, wygodniejsze i bardziej wytrzymałe.

BiKeR to jeden z tych systemów Nextbike, który swoim zasięgiem obejmuje nie tylko jedno miasto. Rowery można wypożyczyć zarówno w samym Białymstoku, jak i w Choroszczy oraz gminie Juchnowiec Kościelny. Odbywa się to na tych samych zasadach i według tego samego cennika, w którym bezpłatne jest pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. W przypadku klientów BKM, którzy posiadają kartę miejską z ważnym biletem okresowym lub wieloprzejazdowym, jest to 30 minut.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.