PARTNER PORTALU
  • BGK

W Białymstoku znowu odwołania w sprawie śmieciowego przetargu

  • pt    24 marca 2014 - 14:29
 W Białymstoku znowu odwołania w sprawie śmieciowego przetargu

Od rozstrzygnięcia przetargu na usługi odbioru odpadów komunalnych na terenie Białymstoku złożone zostały dwa odwołania.
W wyniku rozstrzygniętego przetargu do którego przystąpiło 7 firm, jako najkorzystniejsze zostały wybrane oferty firmy MPO (na części I,III,IV), Przedsiębiorstwa Usługowo Asenizacyjnego „Astwa” (na części II, VI)  oraz Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych (na część V).

Od rozstrzygnięcia odwołały się firmy MPO i Czyścioch. W trybie przewidzianym przez ustawę Prawo Zamówień Publicznych odwołania od rozstrzygnięcia będą rozpatrywane przez Krajową Izbę Odwoławczą w Warszawie.

Spółka Lech, ogłosiła przetarg już w styczniu aby pomimo skomplikowanych procedur oraz w sytuacjach gdy będą odwołania i protesty, zdążyć z jego rozstrzygnięciem przed 1 lipca. Pomimo złożonych odwołań, planowany na koniec kwietnia termin podpisania umów nie jest zagrożony. Przedmiot zamówienia będzie wykonywany od dnia zawarcia umowy do 30 września 2016 r.

Termin postępowania odwoławczego zostanie wyznaczony przez Krajową Izbę Odwoławczą.

To już kolejne odwołania od śmieciowych przetargów w Białymstoku. Na etapie postępowania przetargowego składane było odwołanie od zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie wydała wówczas wyrok, w którym odwołania od zapisów specyfikacji zostały oddalone w całości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.