PARTNER PORTALU
  • BGK

W Biskupcu rozszczelniła się rura gazowa

  • PAP    31 sierpnia 2012 - 11:02
W Biskupcu rozszczelniła się rura gazowa

W Biskupcu w piątek rano pracująca przy wykopie koparka uszkodziła rurę gazową – strażacy ewakuowali z czterech budynków 50 osób i ustawili kurtyny wodne, by gaz nie rozprzestrzeniał się.
Rzecznik prasowy olsztyńskiej straży pożarnej Krzysztof Pardo poinformował, że gazownicy pracują już na miejscu zdarzenia i próbują odciąć dopływ gazu do uszkodzonej rury.

„Będą próbowali wstawić tam zaślepki. Na razie jednak gaz wciąż się ulatnia, dlatego ustawiliśmy kurtyny wodne, by zmniejszyć rozprzestrzenianie się gazu w powietrzu. Sytuacja jest o tyle poważna, że w pobliżu jest transformator, który zmienia napięcie ze średniego na niskie i musimy zrobić wszystko, by nie doszło na nim do spięcia” – poinformował Pardo.

Strażacy ewakuowali ze stojących w pobliżu czterech budynków na ul. Ogrodowej w Biskupcu 50 osób. Wszyscy na razie stoją w pobliżu i przyglądają się działaniom służb – Pardo powiedział, że pogoda na razie nie wymaga zapewnienia tym ludziom pomieszczenia zastępczego.

Zdaniem Pardy do rozszczelnienia się rury gazowej doszło podczas prac z użyciem koparki. Dokładne przyczyny będzie wyjaśniać policja.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.