PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bydgoszczy rusza sezon roweru miejskiego

  • JS    28 lutego 2017 - 21:00
W Bydgoszczy rusza sezon roweru miejskiego
Obecnie system BRA to 37 samoobsługowych i całodobowych stacji (fot. bydgoszcz.pl)

• W środę, 1 marca, trzeci sezon funkcjonowania rozpoczyna Bydgoski Rower Aglomeracyjny.
• System w poprzednim roku bił rekordy popularności – z miejskiego jednośladu korzysta już niemal 35 tys. zarejestrowanych użytkowników.
395 rowerów – bo tyle jednośladów liczy system Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego wraca na stacje po zimowej konserwacji. Jak zapewnia operator systemu - firma Bike U, wszystkie rowery są gotowe na trzeci sezon użytkowania. Każdy z nich został sprawdzony, wyczyszczony, nasmarowany. Zostały wymienione niesprawne części, m. in. dętki, linki, wszelkiego rodzaju śruby, nakrętki oraz koszyki.  Także stacje zostały skontrolowane – szczególną uwagę zwrócono na zamki, do których wpina się jednoślady.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny w zeszłym sezonie bił rekordy popularności – przekroczono milion wypożyczeń miejskiego jednośladu, a w systemie jest zarejestrowanych już niemal 35 tys. użytkowników.  

Bydgoszczanie chętnie korzystają z jednośladu nawet przy niesprzyjającej aurze – w listopadzie zeszłego roku, czyli w ostatnim miesiącu funkcjonowania BRA przed przerwą zimową, z systemu skorzystano aż 12 tys. 955 razy. W 2016 roku przybyło ponad 7 tys. nowych osób w przedziale wiekowym od 10 do 62 lat. 

Obecnie system BRA to 37 samoobsługowych i całodobowych stacji. Z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego będzie można korzystać do końca listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.