PARTNER PORTALU
  • BGK

W Bydgoszczy zalegający z czynszem mogą odpracować dług

  • JL    21 marca 2016 - 08:07
W Bydgoszczy zalegający z czynszem mogą odpracować dług
W Bydgoszczy zalegający z czynszem mogą odpracować dług. Fot. Pixabay.com

W Bydgoszczy z początkiem kwietnia będzie można odpracować zaległości czynszowe i inne należności za używanie miejskich lokali.
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podpisał zarządzenie dopuszczające możliwość odpracowania części długów. Zgoda na odpracowanie zaległości zależy między innymi od regularnych opłat po umożliwieniu odpracowania zaległości.

– Nowe rozwiązanie nie może być traktowane jako alternatywa dla płacenia czynszu. Chodzi o to by ułatwić spłatę zadłużenia najemcom lokali komunalnych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Maksymalna kwota, jaką można odpracować to 20 tysięcy złotych. Osoby zadłużone mogą wykonywać prace między innymi porządkowe, ogrodnicze, drobne remonty i pomocnicze prace administracyjne.

Zainteresowani odpracowaniem swoich zaległości czynszowych, będą musiały wypełnić wniosek i złożyć go w Administracji Domów Miejskich. Dopuszczona będzie możliwość, wskazania przez dłużnika osoby upoważnionej, która w jego imieniu wykona za niego świadczenie.

Wynagrodzenie za wykonywane prace nie będzie niższe niż 12 zł.

Z możliwości odpracowywania długu wyłączone będą osoby mające dług za okres krótszy niż 6 miesięcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.