PARTNER PORTALU
  • BGK

W centrum Poznania przybędzie 240 miejsc parkingowych

  • JS    12 kwietnia 2017 - 19:53
W centrum Poznania przybędzie 240 miejsc parkingowych
Kaponiera (fot. poznan.pl)

Już niebawem w centrum Poznania przybędzie 240 miejsc parkingowych. Wszystko za sprawą dwupoziomowego parkingu pod poznańską Kaponierą.
• Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) sp. z o.o. w czwartek (13 kwietnia) ogłosi przetarg na wybór operatora parkingu, który będzie zarządzał nim przez cztery lata.

• Przez pierwsze dwa lub trzy miesiące po uruchomieniu parkingu parkowanie pod Kaponierą będzie bezpłatne.

• Jak zapewniają przedstawiciele miejskiej spółki, po zakończeniu okresu promocyjnego opłata za parkowanie pod Kaponierą nie będzie się różnić od stawek w strefie płatnego parkowania czy na innych parkingach w pobliżu.

Przetarg na operatora parkingu, zgodnie z zapisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych, potrwa 5 tygodni. Wybrany oferent na jego uruchomienie będzie miał maksymalnie 60 dni od momentu podpisania umowy. Czas ten może być jednak krótszy, ponieważ skrócenie terminu będzie jednym z kryteriów oceny ofert.

ZKZL chciałaby, aby wybrany operator zaproponował poznaniakom i gościom najnowocześniejsze systemy zarządzania tym obiektem - od tablic informujących o liczbie i lokalizacji wolnych miejsc, po najnowsze rozwiązania dotyczące dokonywania płatności za postój. Te ostatnie nie od razu znajdą zastosowanie.

- Z inicjatywy Macieja Wudarskiego, zastępcy prezydenta, chcemy zaproponować poznaniakom okres promocyjny. Przez pierwsze dwa lub trzy miesiące po uruchomieniu parkingu parkowanie pod Kaponierą będzie bezpłatne -  mówi Michał Prymas, członek zarządu ZKZL.

Jak zapewniają przedstawiciele miejskiej spółki, po zakończeniu okresu promocyjnego opłata za parkowanie pod Kaponierą nie będzie się różnić od stawek w strefie płatnego parkowania czy na innych parkingach w pobliżu.

Przetarg na operatora parkingu to trzeci etap komercjalizacji poznańskiej Kaponiery.

- Proces komercjalizacji przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. Pierwszym etapem było znalezienie operatora sanitariatów i ich otwarcie. Kolejnym - znalezienie najemców lokali na poziomie -1. Ten etap jest już finalizowany. Równolegle z tymi działaniami spółka ogłosiła i przeprowadziła dialog techniczny z czterema firmami, specjalizującymi w zarządzaniu parkingami. Pozwoliło to na spisanie dopracowanej, szczegółowej i precyzyjnej specyfikacji, według której możliwy będzie wybór w przetargu nieograniczonym najlepszego operatora - wyjaśnia Magdalena Gościńska, rzeczniczka prasowa ZKZL.

Natychmiast po ogłoszeniu przetargu na operatora parkingu rozpocznie się czwarty etap komercjalizacji Kaponiery. Będzie to przetarg na prowadzenie Przystanku Sztuki. W tym przypadku o rozstrzygnięciu - oprócz ceny - będzie decydował też koncept artystyczny, który najemca będzie chciał wnieść w to miejsce.

- Chcemy, żeby było to miejsce spotkań artystów, z muzyką na żywo lub galerią. Jednocześnie ma to byćprzestrzeń, w której można coś zjeść i wypić. Mamy nadzieję, że zaproszenie pod Kaponierę ludzi kultury i sztuki wyróżni ją na mapie Poznania - przekonuje Gościńska.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.