PARTNER PORTALU
  • BGK

W Chorzowie ruszyła selektywna zbiórka workowa

  • bad    4 lipca 2014 - 16:53
W Chorzowie ruszyła selektywna zbiórka workowa

Mieszkańcy chorzowskich domków nie muszą już zanosić śmieci do kontenerów. Od 1 lipca worki z odpadami odbierane są spod bram posesji.
W odpowiedzi na sygnały chorzowian, w mieście ruszyła selektywna zbiórka workowa. Informacja o nowym systemie, wraz z deklaracjami selektywnej zbiórki odpadów, trafiła już do odbiorców.

- Do złożenia deklaracji dot. selektywnej zbiórki zachęcamy tych mieszkańców, którzy jeszcze nie dostarczyli nam deklaracji lub wybrali brak segregacji. Warto ponownie przemyśleć sprawę, bo teraz segregacja śmieci będzie znacznie wygodniejsza - przekonuje Zuzanna Kurczek, Naczelnik Wydziału Usług Komunalnych i Ochrony Środowiska.

Czytaj też: Radni obniżyli opłaty za wywóz śmieci w Chorzowie

Deklaracji nie muszą wypełniać osoby, które zadeklarowały chęć segregacji odpadów na początku 2014 roku. Rozpoczęła się już dystrybucja kolorowych kompletów worków wraz z harmonogramem wywozu śmieci - potrwa do 6 lipca. Wprowadzenie selektywnej zbiórki workowej w Chorzowie to program pilotażowy.

- Przez 4 miesiące będziemy testować nowe rozwiązanie i zbierać wszelkie informacje. W grudniu będziemy kontynuować akcję w oparciu o zebrane dane i opinie - wyjaśnia naczelnik.

Selektywna zbiórka workowa to jedna ze zmian wprowadzonych po roku funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami.

- Dzięki owocnej współpracy z mieszkańcami na bieżąco poprawiamy wszystkie niedociągnięcia związane z nowelizacją tzw. „ustawy śmieciowej". Chcemy, żeby system zbiórki odpadów był nie tylko ekologiczny, ale także przyjazny chorzowianom - podkreśla Prezydent Miasta, Andrzej Kotala.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: