PARTNER PORTALU
  • BGK

W Czeladzi powstanie nowa sieć ciepłownicza

  • Wiadomoscizaglebia.pl    12 marca 2015 - 12:28
W Czeladzi powstanie nowa sieć ciepłownicza
Prace budowlane mają ruszyć po 30 kwietnia 2015 r. (Elektrociepłownia Będzin , fot.ecbedzin.pl)

Elektrociepłownia Będzin wybuduje sieć ciepłowniczą w rejonie ulic: Mysłowickiej, Będzińskiej, Grodzieckiej, Kombatantów i Szpitalnej w Czeladzi.
Inwestycję, która ma być gotowa w maju tego roku, będzie realizować firma STS Inżynieria Sp. z o.o.

Inwestycja obejmuje budowę sieci ciepłowniczej o długości około 1400 mb, w technologii rur preizolowanych w płaszczu PEHD, co pozwala na ich bezpośrednie układanie w gruncie, bez stosowania kanałów. Równolegle z siecią cieplną wykonana zostanie instalacja monitoringu oraz system alarmowy, który będzie ostrzegał o stanach awaryjnych i umożliwiał lokalizację miejsca awarii.

Czytaj też: W Grupie Azoty powstanie elektrociepłownia-spalarnia śmieci?

Prace budowlane mają ruszyć po 30 kwietnia 2015 r., natomiast do końca maja zostaną ukończone prace technologiczne, umożliwiające podanie ciepła.

Realizująca inwestycję firma STS Inżynieria Sp. z o.o. zakłada, że przywrócenie terenu do stanu pierwotnego potrwa do końca lipca br.

Celem projektu jest efektywniejsze wykorzystanie mocy cieplnej zainstalowanej w Elektrociepłowni Będzin oraz rozszerzenie rynku zbytu ciepła o kolejne rejony Czeladzi – informuje Agnieszka Barska z Biura Obsługi Zarządu Elektrociepłownii Będzin, zaznaczając, iż inwestycja ta jednocześnie zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Czeladzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.