PARTNER PORTALU
  • BGK

W domkach letniskowych śmieci po staremu

  • Przegląd Prasy/Dziennik Gazeta Prawna    11 stycznia 2013 - 09:51
W domkach letniskowych śmieci po staremu

Właściciele domków letniskowych będą płacić za wywóz śmieci na dotychczasowych zasadach.
Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" domki są zaliczane do tak zwanych nieruchomości niezamieszkałych, w skład których wchodzą także sklepy i magazyny. Większość gmin nie chce włączać tego typu nieruchomości do nowego systemu.

Czytaj też: Trybunał zbada ustawę śmieciową

W związku z tym - jak podaje "DGP" właściciele takich nieruchomości nadal będą indywidualnie zawierać umowy z firmami wywożącymi opady.

Czytaj też: Inne spojrzenie na stawki opłat za śmieci

Wójt gminy Liw Bogusław Szymański poinformował "DGP", że samorząd ma prawo skontrolować, czy właściciel nieruchomości ma podpisaną umowę na wywóz śmieci.

Więcej informacji na temat reformy rynku odpadów komunalnych na seminarium pod patronatem PortaluSamorządowego.pl. Czytaj tu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • violettamiki, 2013-01-11 19:59:27

    W Międzyzdrojach ( gmina nadmorska - miejscowość wypoczynkowa - woj. zachodniopomorskie ) w domkach letniskowych na dzialkach ogrodniczych mieszka chyba więcej ludzi niż w apartamentowcach calorocznie oczywiście. Dodać należy że drugie tyle mieszka na tychże ogrodkach działkowych w czasie okresu... letniego. Znając realia, włodarze tejże miejscowości ( "zacni wlodarze" - należy dodać ) zafundują właścicielom nieruchomości w miasteczku regularny podatek "śmieciowy" a "mieszkańcy" całoroczni i sezonowi dzialek ogrodnicznych będą placili za śmieci groszowe stawki . S K A N D A L !!!  rozwiń
  • jst, 2013-01-11 15:26:28

    Beznadziejny artykuł, zero treści i jeszcze wprowadza w błąd, pozostaną po staremu.. chyba, że gmina obejmie je nowym systemem. Wójt gminy Liw ma gucio do gadania, nie on stanowi prawo tylko ustawa.